Barış Çiçeği Saksı Ve Toprak Değişimi Nasıl Yapılır?

Barış Çiçeği Saksı Ve Toprak Değişimi Nasıl Yapılır?

Barış Çiçeği‘nin saksı ve toprak değişimi bahar aylarında yapılmalıdır. Öncelikle değiştirme sırasında çiçeğinizin toprağını hafifçe nemlendirmelisiniz. Bitkiyi kopmayacak ve kırılmayacak şekilde sıkı sıkı tuttuktan sonra saksıyı hafifçe vurdurmalısınız. Böylece kökün saksıdan kolaylıkla ayrılması sağlanır. Saksı yavaşça çıkarılır. Bitki ve saksıyı birbirinden ayırdıktan sonra kullanacağınız yeni saksınızın temiz ve hijyenik olmasına dikkat etmelisiniz.

Saksının en altına birkaç çakıl taşı koymanızda yarar var. Sonrasında bitkinizi yerleştirip toprağını tamamlayabilirsiniz. Fakat toprağın üzerinden bastırmamalısınız. Bu çiçeğin köklerine zarar vermenize ve kırılmasına neden olur. Daha sonra saksı tabanı üzerinde birkaç kez masaya vurularak harcın iyice oturması sağlanır. Saksı tümüyle toprakla doldurulmamalıdır.

Sulama payı olarak saksı kenarı üst düzeyi ile toprak yüzeyi arasında 1-2 cm boşluk bırakılmalıdır. İşlem bittikten sonra, bitkilere can suyu verilmelidir. Sonrasında normal sulama şeklinde bakımı yapılabilir. Soğuk ortamda bulunmamasına özen göstermelisiniz. Aynı şekilde aşırı sıcak ortamları da sevmeyen Barış Çiçeği, nemli ve ışıklı ortamlardan hoşlanır. Doğrudan güneş ışığına bırakılmamalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Kazim dedi ki:

    Ha Atatürk cicegimis zaten cami hariç uçan kuşa bile Atatürkün adını vermiştiniz

  2. Ezgi Nazlı dedi ki:

    Bu çiçeğin adı barış çiçeği dil yanlış söylüyorsunuz!. tüm dünyada bilinen tek adı vardır oda Atatürk çiçeğidir.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder