Barbie Çatal, Kaşık Ve Bıçak Takımı Nasıl Hazırlanır? (Oyuncak)

Barbie Çatal, Kaşık Ve Bıçak Takımı Nasıl Hazırlanır? (Oyuncak)

Evet, sevgili okuyucularımız anladığınız üzere bu çalışmamız da sadece kız çocuklarını değil anneleri dahi mutlu edebilecek olan Barbie bebek yemek takımında kullanılacak proje ile sizlerleyiz.

Gerekli Malzemeler
Bu süper ve pahalı oyuncakları evde hazırlayabilmeniz için çeşitli renklerde ojelere, makasa, kulak temizleyicisi çubuklara, maket bıçağına, sert plastik şeffaf paketlere ya da kutulara, tuvalet kâğıdına ve sıcak uhuya ihtiyacınız var.

Barbie Çatal, Kaşık Ve Bıçak Takımı

oyuncak kasik yapimi 1İlk olarak sıcak uhu tabancası ile şeffaf paket ya da kutu üzerine bastırın ve yukarıdaki gibi dışa doğru yuvarlak bir parçasının sıcaklık sayesinde oluşmasını sağlayın.

oyuncak kasik yapimi 2Meydana getirdiğiniz küçük parçayı kaşığın iç kısmı olarak düşünüp tutma yerini de ekleyerek makas yardımı ile kesin.

oyuncak kasik yapimi 3Sonrasında simli metalik oje ile kaşığı boyayın.

oyuncak kasik yapimi 4İsterseniz kâğıda çizerek isterseniz de internetten çıktısını alarak bir kâğıdın üzerine çatal ve bıçak şeklini çıkartın.

oyuncak kasik yapimi 5Çıktısını aldığınız ya da çizdiğiniz çatal ve bıçak şekillerinin üzerine şeffaf plastik kutu ya da levha parçasını koyun ve maket bıçağı yardımı ile kesin. İki parçayı da kestikten sonra parçalarda gördüğünüz fazlalıkları ve çatal aralıklarını keserek temizleyin.

oyuncak kasik yapimi 6Hem çatalı hem de bıçağı simli oje ile iyice boyayın.

oyuncak kasik yapimi 7Sonra tüm parçaları kuruması için tuvalet kâğıdının üzerine koyun.

oyuncak kasik yapimi 8Kulak temizleyici çubukların pamukla kaplı olan her iki kısmını da makas ile kestikten sonra 1 cm’den daha az olacak şekilde 3 minik parçayı işaretleyerek kesin.

oyuncak kasik yapimi 9Çatalı, kaşığı ve bıçağı ölçüp kestiğiniz kulak temizleyici çubuklara geçirip yapıştırın.

oyuncak kasik yapimi 10İyice yapıştığından emin olduğunuz beyaz kulak temizleyicili kısımları mavi oje ile boyayın.

oyuncak kasik yapimi 11Mavi ojenin tamamen kuruduğundan emin olduktan sonra bu sefer sivri uçlu bir kürdan ile beyaz ojeden biraz alıp mavi ojeli kısmın üzerine minik çizgiler çizin.

oyuncak kasik yapimi 12 oyuncak kasik yapimi 13 oyuncak kasik yapimi 14İsterseniz farklı renkleri kullanıp çok farklı renklerde ve desenlerde farklı çatal, kaşık ve bıçak takımlarını hazırlayabilirsiniz.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder