Balıksırtı Nakışı Nasıl İşlenir? (Herringbone) Resimli Anlatım

Balıksırtı nakış tekniğinde 2 tane yatay düz çizgi üzerinde çalışacağız. Balıksırtı nakış tekniği ile birbirinden farklı modelleri hızlı bir şekilde işlemeniz kolaylaşacak aynı zamanda da nakışınız tekniği açısından sıradan bir nakış olmaktan çıkacak.

Balıksırtı Nakışı İşleme Tekniği

Baliksirti isleme 2

Başlama ipini sol alt yatay çizginin başına attıktan sonra, iğneyi çapraz sağ ve yukarı tarafa dikiş tekniği ile geçirin ve iğneyi çekin.

Baliksirti isleme 3Bu sefer iğneyi sağ alt yatay çizgiye biraz önce attığınız sol çizginin biraz ilerisine doğru dikiş tekniği ile geçirin ve iğneyi çekin.

Anladığınız üzere ters X işaretini yapıyoruz.

Baliksirti isleme 4Bu sefer ikinci X işaretimizi oluşturmaya başlıyoruz. İğneyi yine sağ üst yatay çizgiye dikiş tekniği ile geçirin ve ipi çekin.

Baliksirti isleme 5Aynı şekilde nakış işleme tekniğini uygulamaya devam edin.

Yapmanız gereken oldukça kolay. Soldan sağa doğru X işareti işleyeceksiniz. Bu tekniği ne kadar kısa sürede öğrenirseniz o kadar iyi. Çünkü bu tekniğin ileri aşamalarını çok yakında ipuçlarım sayfanızda öğrenmeye başlayacaksınız.

Unutmayın sevgili hanımlar, burada yani nakış kısmında öğrenmeye başladığınız bu tekniklerin her birinin ileri aşamaları var. Bu yüzden bu kolay aşamaları ne kadar hızlı bir şekilde hafızanıza kaydederseniz o kadar iyi olacaktır.

Çünkü çok yakında birbirinden güzel nakış modelleri ile çeyizler ve evimiz için harika kanaviçe takımlar işleyeceğiz.

İngilizce Video İle AnlatımLeave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.