Balık kokusunu ne giderir ? Eldeki balık kokusu nasıl geçer ?

Mutfaktaki en büyük dertlerimizden biri yemek yapma diğeri de temizliğidir. Yemek yaparken hem evimiz hemde ellerimizde çeşitli leke ve kokular kalmaktadır.Bu konumuzda el derilerimize sinen bizleri rahatsız eden kokulardan kurtulma taktiklerini anlatacağım.

Balık vücudumuza faydası anlatılmak bitmeyecek bir besin çeşididir.Hazırlamasın yanında evimiz için ve ellerimize sinen kokuları oldukça bizi rahatsız etmektedir.Bu rahatsızlıktan bir limon ile kurtulmak çok basit ve zahmetsizdir.Limonu iki eşit parçaya bölerek elinize sürterek yediriniz.Bu işlemden sonra lütfen ellerinizi soğuk su ile yıkayınız.

Balık kokusu elden nasıl çıkar ?

Taze limonu ortadan ikiye bölüp elinizi ovalayın. Limondaki asit sinmiş balık kokularını temizleyecektir. Sonrasında elinizi bol sabunlu şekilde duralayarak temizleyin. Uyarı: Elinizde çatlak veya kesik var ise limon kullanmayın canınız acıyacaktır.

Limon kolonyasında balık konusunu çıkartmanızda faydalı olacaktır. Avucunuzu dolduracak kadar kolonyayla ellerinizi ovalayıp sabunla durulayın. Çatlak ve kesikler için verilen uyarıda bu durumda da geçerlidir.

Balıktan sonra ellerinizi motorinli bir bezle silmek yeterli olacaktır. Sonra ellerinizi sabunla yıkayın. Hafif motorin kokusundan başka bir şey kalmıyor geriye ki o da anlık. Denemiş bir öneri değildir. Kullanan kişilerin ise yaradığını söylüyorlar.

Soğan , sarımsak bu tarz kokular elden nasıl temizlenir.

Ellerimize sinen kokuların temelinde el derilerimiz arasına yapışan soğan, balık vs. Tarzındaki maddelerin atıklarıdır. Bu atıklarda elimizde koku oluşmasına sebep olmaktadır. Metal çorba kaşığı kullanarak elinizde kalan pislikleri kazıyın. Bu işlemi bir kaç defa devam ettikten sonra soğuk su ile sabun kullanarak temizleyin ve ellerinizin o pis balık, soğan, sarımsak vs. tarzındaki kokulardan arındığı fark edeceksiniz.

3 Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.