Bali Lekesi Nasıl Çıkar?

Leke çıkarmada insanların en çok zorlandıkları bir leke türü olan bali lekesi, uzun uğraşlar ya da pratik yollar ile çıkması mümkün olan leke türlerindendir.

Lekeler ile baş etmek için kadınlar arasında birçok yöntem olsa da bazı durumlarda lekelenen ürünler çöpe atılmalıdır. Fakat zor gibi görünse de bali lekesinin çıkması için de birçok yöntem bulunmaktadır.

Evinizde bulabildiğiniz bir metali ocakta güzel bir şekilde ısınmasını sağlayın. Yüksek ısıya sahip olan metali bali lekesinin bulaştığı ürününüze sürün. Isı etkisi ile eriyen baliyi çıkarmanız çok daha kolay olacaktır.

Ya da; Benzini lekeli olan bölgeye sürüp ve bir süre bekleyin. Ardından nemli bir bez yardımı ile kuvvetli bir şekilde silerseniz bali lekesinden kurtulmuş olursunuz.

Bali lekesi hakkında bir başka temizleme alternatifi ise lekeli ürünü bir torbanın içerisine koyarak buzdolabında bir süre bekletmenizdir. Buzdolabında soğuyarak katılaşan bali lekesini bir bıçağın arka tarafı ile yavaş bir şekilde çıkarabilirsiniz. Bali lekesi çıktıktan sonra çamaşır makinenizde yıkamanız halinde ürününüzden lekenin çıktığını göreceksiniz.

Bali lekesi çıkması zor gibi görünse de uygun temizlik yöntemleri denendiğinde oldukça kolay bir şekilde çıkan leke türüdür.



5 Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.