Bal Kabağı Modeli Boyunluk Nasıl İşlenir? Resimli Anlatım

Yaz aylarını yavaş yavaş geride bıraktığımız bu dönemlerde kışlık hazırlıklarımıza boyunluk modelleri ile devam ediyoruz. Bu şık boyunluk modelini bilhassa sosyal aktivitelerinizde rahatlıkla üzerinizde taşıyabilirsiniz.

Bal Kabağı Modeli Boyunluk

Bu projemizde 9 mm yün tığı ile turuncunun koyu tonunda kalın yün ipliği ayrıca kahverengi tonlarda şık iki tane düğmeye de ihtiyacınız olacak. Bunların dışında elbette makas ile ucu düz iğne de her zaman ki malzemelerimiz arasında.

Bu şık boyunluk modelimiz 16,5 cm genişliğinde ve 66 cm uzunluğunda olacak.

bal kabagi boyunluk 2Başlama düğümünü attıktan sonra 19 tane zincir çekin.

bal kabagi boyunluk 3Yukarıdan aşağıya doğru olan kısımdan yani üstten dördüncü zincire V şeklini verin. Başka bir değiş ile1 tane çift kroşe 1 tane zincir ve 1 tane daha çift kroşeyi dördüncü zincire atın.

bal kabagi boyunluk 4Sonra 2 zincir atlayın ve yeniden üçüncü zincire V harfini oluşturun. Tüm sırayı aynı şekilde devam ettirin.

Şu anda elinizde toplamda 6 tane V harfi oluşmuş olması lazım.

bal kabagi boyunluk 5Sonrasında 3 zincir çekin ve tığ işini diğer tarafa çevirin. Daha sonra boşluklara V harfini oluşturmaya başlayın ve tüm sıra boyunca devam edin. Sonunda başlama zincirine sadece bir tane çift kroşe atmanız yeterli.

Aynı şekilde yukarıdaki uzunluğa ya ad istediğiniz uzunluğa erişinceye dek boyunluğu işlemeye devam edin.

bal kabagi boyunluk 6Boyunluğunuz tamamlandığında resimdeki gibi 2 tane şık düğmeyi boyunluğunuza dikin.

İngilizce Video İle Anlatım

 


Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.