Bahama Şeritli Bulaşık Bezi Nasıl İşlenir? Resimli Anlatım

Bu projemiz oldukça eğlenceli bir proje çünkü 3 canlı renkte ipten bahama şeritli bulaşık bezi hazırlayacağız. Bu projemizde 3 canlı renkte ipin yanı sıra birde 5 mm yün tığına ihtiyacınız var.

Bulaşık bezlerini ölüsü 16×16 cm.

Bahama Şeritli Bulaşık Bezi Yapımı

bahama bez 2Başlangıç düğümünü ve devamına da 24 tane zincir atın.

bahama bez 3Baştan ikinci zincire tek kroşe atın.

Sonrasında tüm zincir boyunca her bir zincire tek kroşe atmaya devam edin. Sonunda bir zincir çekin ve tığ işini diğer tarafa döndürün.

bahama bez 4Daha sonar her bir ilmiğe tek kroşe atarak devam edin.

bahama bez 5Sona geldiğinizde bir zincir atın ve tığ işini diğer tarafa çevirdikten sonra her bir minik deliğe tek kroşe atarak tüm sırayı tamamlayın.

bahama bez 6Sonda bir zincir atın ve tığ işini çevirdikten sonra ilk sıradaki adımları tekrarlayın.

bahama bez 7Şimdi sırada ikinci rengi uygulamak var. İlk renkteki ipi kesin ve tığ işine sabitleyin daha sonra ikinci ipi tığ işine ilave edin ve ilk üç ilmiğe 3 tane tek kroşe atın.

bahama bez 8Şimdi dördüncü ilmiği 2 sıra aşağıdan yakalayın ve bu ilmiğe yek kroşe atın. İsterseniz daha yukarı ya da daha aşağıda her daim ilmiklere tığı atabilirsiniz ama önemli olan her zaman için aynı sıradaki ilmikleri yakalamaktır.

Aynı şekilde tüm sıra boyunca devam edin. Bundan sonra tüm adımları devam ederek istediğiniz kadar ipi tığ işinize ilave edebilirsiniz.

İngilizce Video İle Anlatım


Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.