Badem Yağının Faydaları Nelerdir?

Badem Yağının Faydaları Nelerdir?

Her zaman kullandığımız ve hatta artık market laflarında bile kolayca bulabileceğimiz badem yağı aslında badem çekirdeklerinin sıkılması sonucunda elde edilen bir yağdır.

Bu yağ diğer yağlar gibi büyük kutu ya da şişelerde değil 20 ila en fazla 50 mili litrelik şişelerde ve kutunun içerisinde de en fazla 1000 mili litrelik olarak piyasaya sürülen bir yağdır.

Badem yağı cildi yumuşatmak, el çatlaklarını onarmak, kirpik ve saç dökülmelerini önleyici, saçları kuvvetlendirici, bebeklerde daha doğrusu yeni doğmuş olan bebeklerde sürekli görülen ve kabızlık sonucunda meydana gelen karın şişkinliklerinde bağırsakları rahatlatıcı ve yumuşatıcı olarak kullanılan doğal bir yağdır.

Badem Yağı Nasıl Kullanılır?

Cildi yumuşatmak ve elde görülen çatlakları onarmak için hem ellere hem de cilde sadece 2 damla kadar damlatılır ve eller ile cilt badem yağı ile iyice ovulur.

Kirpiklere ve saç diplerine banyo ya da duş öncesinde yine 2 damla kadar damlatılır ve saç dipleri ile kirpik diplerine friksiyon yapılarak ovulur. Daha sonra en fazla 2 ya da 3 dakika kadar beklenip saçlar ve kirpikler yıkanır ve yıkama sonrasında saçlar sert dokulu bir fırça ile iyice fırçalanır.

Bu sayede saçlar hem daha parlak, hem daha canlı hem de daha kuvvetli ve dolgun bir hal kazanırlar.

Yeni doğmuş olan bebekleri kabızlık sorunundan kurtarmak için bebeğin ağzına en fazla 1 ya da 2 damla kadar damlatılabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. hasan dedi ki:

    nasıl güzel bir şey vala ben sayide bunu begendim

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder