İPUÇLARIM

Badana Lekesi Nasıl Çıkar?

Badana Lekesi Nasıl Çıkar?

Boya işlemleri sırasında kişileri en çok korkutan boya sonrasında badana lekelerinin nasıl çıkacağıdır. Bunun için gerekli önlemler alınmalıdır. Boya badana sırasında etrafa damlamasını engellemek amacıyla naylonlar serilebilir.

Ancak bir kere boya badana yapılmaya başlandıysa etrafa ve kıyafetlere damlayan boya lekesinden kaçmak imkansız bir hal almaktadır. Bu durumda lekenin çıkarılması için uzun zaman beklemek lekenin derine işlemesine ve daha zor bir şekilde çıkarılmasına neden olacaktır. Bunun için gerekli önlemlerin en kısa süre içerisinde alınması gerekir.

Boya badana lekesini temizleme;

Badana lekelerini çıkarmak için farklı yöntemler uygulanmaktadır. Etrafa yayılan boya lekesi terebentin denilen bir madde ile birlikte silinerek kolaylıkla çıkarılabilir. Ancak terebentinin ılık olması gerekmektedir.

Bu yüzden şişesi ile birlikte kısa bir süre ılık bir suda bekletmek yeterli olacaktır. Daha sonra ılımış terebentini lekenin olduğu bölgelere temiz bir bez yardımı ile silmek gerekecektir.

Badana lekesi genel olarak tiner yardımı ile de çıkacağı için lekenin olduğu bölgenin tiner ile silinmesi gerekir. Ancak tiner yapısı itibari ile kötü koku bırakacağı için terebentin kullanılması önerilmektedir. Böylece korkutucu badana lekeleri oldukça hızlı bir şekilde silinebilir ve zorlu leke olmaktan çıkabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Mutfak dekorasyonu dedi ki:

    Sayfanızı çok sevdim tebrikler

  2. boyacı ustası dedi ki:

    Paylaşım için teşekkürler. En güzeli hiç bir şeye boya bulaştırmadan temiz bir şekilde boya badanayı bitirmek. Naylonlarla eşyaların üstünü iyice kapatabiliriz. Tedbir olarak. Saygılarımla.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.