İPUÇLARIM

Ayakları dinlendirmek için ne yapılmalı?

  • 30 Aralık 2014
  • 176 kez görüntülendi.
Ayakları dinlendirmek için ne yapılmalı?

Yılbaşına sadece günler kaldı ve şimdi zavallı ayaklarımız tüm yıla nazaran çok daha fazla yorgun. Çarşı, Pazar hediye alış verişi, ekstra ev temizliği derken ayaklarımız hem şiş içinde hem de aşırı ağrılar ile mücadele etmekte. Ayakları dinlendirmek tüm günün yorgunluğunu atmamız gerekir.

Akşam olup da ayağınızı uzattığınız anda bile ayaklarınızı dinlendiremiyorsunuz. Çünkü tüm yıla nazaran iki katı ağarlık taşıyan ve çok daha fazla hareket eden ayaklarınız bir anda bu kadar yükü kaldıramıyor. Sizleri o kadar iyi anlıyorum ki, bu yüzden bu önemli makaleyi yazma gereği duydum. Yıl sonu yüzünden aşırı yorgun düşen ayaklarınızı iyice dinlendirmenin ve yeni yıla şiş ayaklarla değil de güzel ve dinlenmiş ayaklar ile girmenizi sağlamak istiyorum. O halde sevgili hanımlar ve beyler gelin hep birlikte ayaklarımı nasıl dinlendiririm makalemizi okuyalım ve yeni yıla şiş ve yorgun ayaklar ile girmeyelim.

Ayakları Rahatlatma Yolları

1. Yorgun ayaklarınızı dinlendirme yollarından ilkini uygulamak için ilk önce 2 adet geniş bir kap almanız gerekmekte. Bu kaplara ayaklarınızın sığdığından emin olmanız lazım. Daha sonra bu kaplardan bir tanesine 45 derece sıcaklığında su koyun. Diğer kaba ise oda sıcaklığında su koyun. 45 derece sıcaklıkta olan suyun içerisine biraz defne yaprağı atın. Eğer o anda evde defne yaprağı yok ise o zaman yarım limon sıkın. İlk olarak ayaklarınızı sıcak olan suda 5 ila 10 dakika arası bekletin ve o sırada sadece rahatlamaya çalışın. Daha sonra ayaklarınızı oda sıcaklığında olan kaba koyun ve 10 ila 20 saniye kadar bekletin. Bu işlemi tekrar tekrar en az 3 defa yapın. En sonunda da ayaklarınızı bir kolonya yardımı ile iyice ovun. Ve son olarak da ayaklarınıza masaj yaparak nemlendirici bir krem sürün.

ayak bakimi
2. Eğer sular da uğraşacak halim bile kalmıyor akşamları diyorsanız o zaman size başka bir önerim daha var. Bu önerim oldukça kolay ve etkili bir yöntemdir. Önce yatağınıza ayaklarınız duvara gelecek şekilde yatın ve ayaklarınızı duvara yaslayarak yukarı doğru kaldırın. Bu şekilde en az 10 dakika kadar kalın. Bu sırada gözlerinizi kapatın ve derin ama sakin bir şekilde nefes alıp verin. Ayaklarınızın ve beyninizin ne kadar rahatladığına şaşıracaksınız.
3. Eğer çimende yürüme şansınız var ise ve eğer bu mevsimde kuru bir çimenlik bulabiliyorsanız sakın kaçırmayın ve ayakkabılarınızı çıkartıp çimen yürüyün. Bu üçüncü ve eğlenceli olan yol sayesinde hem vücudunuza topraklama yapacak hem de kısa bir yürüyüşün tadını çıkartacaksınız.
4. Ve gelelim dördüncü ayakları dinlendirme yoluna. Bu yol biraz sizi üşütebilir o yüzden beş dakikadan fazla yapmamaya çalışın. Öncelikle ayakkabı ve çoraplarınızı çıkartın ve sakin bir şekilde taş bir zemin üzerinde yürüyün. Bu uygulama ile taşın soğuğu tüm negatif elektriğinizi alacak ve sizi rahatlatacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.