Ayakkabı Tokası (Lastiği) Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

Ayakkabı Tokası (Lastiği) Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

Sade ayakkabılar, albenisi yok ya da özel davetlere aynı ayakkabıyı giymek istemiyorsunuz. O zaman en yapacaksınız yeni bir ayakkabı mı alacaksınız? Hayır, bu sefer değil sevgili hanımlar.

Evdeki ayakkabılarınıza ekleyeceğiniz ufak ve oldukça şık bir yenilik sayesinde herkes yeni bir ayakkabı aldığınızı zaten düşünecek.

Gerekli Malzemeler
Düz ya da topuklu bir çift ayakkabı, lastik dantel, maşa, iğne, iplik, makas, kuvvetli bir yapıştırıcı mümkünse sıcak uhu ve kenarları süslemek için kumaş gül ya da istediğiniz bir süsleme malzemesi.

Ayakkabı Tokası (Lastiği) Yapımı

ayakkabi tokasi 1Dantel lastiğinizin bir ucunu iki taraftan katlayıp bir üçgen oluşturun.

ayakkabi tokasi 2Üçgenin ucuna büyük bir kumaş gülü dikin.

ayakkabi tokasi 3Maşanın üstüne sıcak uhuyu sürün ve gülü eklediğiniz kısma yapıştırın.

ayakkabi tokasi 4Eğer maşa dışarıdan fark ediliyor ise fark edilen kısmına da daha küçük bir kumaş gül ekleyebilirsiniz.

ayakkabi tokasi 5Hazırladığınız danteli ayağınızda yani ayakkabınızın üstünden bilek hizanızda ölçün ve öçlüğünüz yerden 4 cm fazlalık bırakarak kesin.

ayakkabi tokasi 6Yukarıdaki işlem basamaklarını takip ederek dantelin diğer ucuna da aynı uygulamaları yapın.

Burada önemli olan seçtiğiniz maşaların çok güçlü maşalar olmasıdır. Ayrıca maşaları dantele yapıştırmak için kullandığınız yapıştırıcı da çok kuvvetli olmalı hatta mümkünse sıcak yapıştırıcı olmalıdır.

Sıcak yapıştırıcı tabancası yanında yapıştırma çubukları ile beraber tüm hobi mağazalarında hatta online olarak dahi 12 ila 15 lira arasında satılmaktadır.

Eğer sizde bizi takip etmeye devam edecekseniz o tabancalardan en kısa sürede bir tane edinmenizde fayda var. Bu tabancalar sadece hobi değil, dekorasyon hatta ve hatta dikiş çalışmalarımızda da sıklıkla kullanılmaktadır.

Ayrıca kısa süre sonra bu yapıştırıcı tabancasını almakla evde ne kadar çok işin üstesinden geldiğinizi görünce bize hak vereceksiniz.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder