İPUÇLARIM

Ayakkabı Lekelerini Temizlemenin Püf Noktaları

Ayakkabı Lekelerini Temizlemenin Püf Noktaları

Ayakkabıları özellikle biz hanımlar çok severiz. Çeşit çeşit, renk renk ayakkabılar bizim için mutluluk ve neşe kaynağıdır. Fakat bu mutluluk ve neşemiz özellikle kış aylarına girdiğimiz bu dönemlerde çamur, yağmur, kar ve çeşitli nedenlerle bozuluveriyor. Çünkü canım ayakkabılarımız bin bir çeşit lekeye maruz kalıyor. Merak etmeyin sevgili hanımlar, her türlü ayakkabıdan lekeleri nasıl hızlı ve kolayca çıkaracağınızı sizlere hemen anlatacağım.

Ayakkabılardan Lekeleri Kolayca Çıkartalım

Su Lekesi: Eğer ayakkabınızı boyamaya karar verdiyseniz sakın su lekesine müdahele etmeden boyama işlemine geçmeyin. Ayakkabınızı boyamadan önce ayakkabınızın üzerine biraz vazelin sürün.
Küf Lekesi: Ayakkabınızdaki küf lekelerini çıkartmak için temiz bir beze gliserin sürün ve bu bez yardımı ile lekeleri silin.
Spor Ayakkabılar: Spor ayakkabılarınızı temizlemek için, eski bir diş fırçasını benzine batırıp spor ayakkabınızı bu fırça ile temizleyin.
Açık Renk Ayakkabılar: Eğer açık renk ayakkabılarınızı pırıl pırıl yapmak istiyorsanız, ayakkabınızı benzine batırılmış bir bez ile iyice silin.
Koyu Renk Ayakkabılar: Koyu renk ayakkabılarınızı temizlemek için temiz bir bezi alkole batırıp ayakkabılarınızı temizlemeniz yeterlidir.
Vernikli Ayakkabılar: Bu tür ayakkabıları en iyi şekilde temizlemek limon suyu ve süt ile mümkündür.

ayakkabi nasil temizlenir (650 x 310)Süet Ayakkabılar: Süet ayakkabılarınızın tüyleri dökülmüş ise tüyleri tekrar kabartmak için onları su buharına tutmanız yeterli olacaktır. Unutmayın süet ayakkabılarınızı ıslakken fırçalamamanız lazımdır. Ayakkabılarınız iyice kuruduktan sonra fırçalamak doğru fırçalama tarzıdır.
Rugan Ayakkabılar: Rugan ayakkabılarınızın çatlama sorununun önüne geçmek için onları vazelin veya zeytinyağı sürerek koruyun. Bu tür ayakkabıları asla sıcak yerde tutmayın çünkü ısı çatlamalarına neden olacaktır bu yüzden bu türden ayakkabılar daima soğuk yerde muhafaza edilmelidir.
Kahve Rengi Ayakkabılar: Eğer kahverengi ayakkabınızı siyaha boyamak istemekteysenzi o zaman boyama işleminden hemen önce ayakkabınızı çiğ patates ile ovun ve daha sonrasında siyah cila sürün.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.