İPUÇLARIM

Ayakkabı Kokusu Nasıl Giderilir ?

Ayakkabı Kokusu Nasıl Giderilir ?

Bir çoğumuzun şikayet ettiği noktalardan biriside ayakkabı kokusudur. Uzun süreli giyilen ayakkabılarda rahatsız edici kokular oluşmaya başlar. Siz her ne kadar ayağınızı yıkayıp temiz çorap giyseniz dahi ayakkabınız koktuğunuz için değişen bir şey olmayacaktır. Kokuları önlemeden önce baştan ayakkabı seçiminde titiz davranırsak ilk çözüme ulaşmış oluruz.

Ayakkabı Kokusunu Önleme Yöntemleri

Ayakkabı seçerken hava alabilen, ayağı terletmeyecek rahat ayakkabılara bakmanız tavsiye olunur. Özellikle yaz aylarında giyilen spor ayakkabıların hava alması sağlanırsa koku büyük oranda engellenir. Ayakkabı seçimi haricinde giydiğiniz bir ayakkabıdan da kokuları giderebilirsiniz. Bunlar için 2 ayrı yöntem mevcut. Öncelikle kokan ayakkabınızın içine akşamdan bir miktar karbonat serpiştirin. Sabaha kokunun dağıldığını göreceksiniz. Karbonatı fazla dökerseniz bir süre beyaz iz bırakabilir bunu dikkat etmek gerekli. Bir diğer husus ise ayakkabıları 2 günde bir havalandırmak olacaktır. Açık havada bekletilen ayakkabılar havanın etkisiyle kokusunu kaybedecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. mehmet Varel dedi ki:

    Merhabalar,

    Ayaklarınız ne kadar kokarsa koksun kesin çözüm ayakkabılarınızın içine eczanelerde ve internet sitelerinde bulabileceğiniz borik asit dökmenizdir. Borik asit toz şeklinde satılır ve dezenfektasyon amaçlı kullanılır. Kesin çözüm diyorum inanamayacaksınız sonuçlarına. Askerdeyken bot kokularını ve ayak kokularını yok etmiş bir üründen bahsediyorum.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.