İPUÇLARIM

Ayakkabı bakımında dikkat edilmesi gerekenler?

Ayakkabı bakımında dikkat edilmesi gerekenler?

Aldığımız ayakkabıları sürekli kullandığımızdan dolayı ve gün içerisinde yaptığımız bir o tarafa bir bu tarafa yapılan koşuşturmalar sonucu ayakkabılarımız ilk günkü parlaklığını kaybeder.

Kullandığımız ayakkabılar bazen öylesine çok kirlenmekte ki kendi ayakkabımız olduğuna dair şüphe bile edebilmekteyiz. Sürekli olarak kullandığımız bu ayakkabıların kirinden rahatsız olduğumuz zamanlar da ne kadar özenle boyasak bile ilk günkü parlaklığına kavuşamayız.

Her ayakkabı çeşidinin temizliği benzerdir buna göre ayakkabı çeşitlerinin üzerinde durarak ayakkabı temizliğini konusuna değineceğiz.

Islanan ayakkabı nasıl kurutulmalı?

Ayakkabılar üzerine bilgi verecek olursak tüm ayakkabılarda ayakkabımız da çamur veya benzeri bir şey görüldüğünde hemen nemli bir bez ile silinmelidir.  Ayakkabı üzerinde eğer “su geçirmez” ibaresi yok ise ıslak ortamlarda giyilmemelidir. Eğer ayakkabı ıslak bir ortama girdi ise güneş ile değil de oda sıcaklığında kurutulmalıdır. Kenarlarında ve üstünde el dikişi olan ayakkabılar yağmurlu havalarda giyilmemelidir aksi takdirde içine su dolabilir ve ayakkabıyı eskitebilir.

Nubuk ve süet ayakkabı nasıl temizlenir?

Nubuk ve süet ayakkabıların temizliği özen ve itinayla yapılması gerekmektedir. Çok tutulan bu ayakkabıların ayağı serin tutması ve rahatlığı açısından çok talep görmektedir. Ayakkabı çeşidi olan nubuk, temizliğinde nubuk fırçası ve nubuk silgisiyle temizlenmelidir. Süet ayakkabılar ise süet silgisi ve süet fırçasıyla silinmelidir.suet ayakkabı mavi renkte

Deri ayakkabı da ise bağcık varsa önce çıkarılmalı ve sonrasında bir fırçayla temizlenerek üzerinde ki kir ve tozdan kurtulur. Daha sonra ise deri ayakkabılar kendi renginde cilayla parlatılmalıdır.

Ayakkabı bakımı ve ayakkabının ömrünü uzatmanın yollarını anlatan konumuza bakmak isterseniz buradan ulaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.