İPUÇLARIM

Ayak Nasırı İçin Bitkisel Çözümler, Nasıl Yok Edilir?

Ayak Nasırı İçin Bitkisel Çözümler, Nasıl Yok Edilir?

 Ayağınızda bulunan ayak nasırı tedavisi için öncelikle nasırın oluşumuna sebep olan basınç ve sürtünmeyi ortadan kaldırmanız gerekmektedir.

Eğer kullandığınız ayakkabı nasıra sebep oluyorsa ayakkabınızı değiştirmelisiniz.Ayağınızı vuran ayakkabılarınızı genişletme yolunu anlatan konumuza da bir göz atmak isterseniz BURAYA bakabilirsiniz.Bu arada Dar ve sıkan ayakkabı evde nasıl genişletilir? Konumuza bakmanızda fayda vardır.

Nasırlar parmak arasındaysa, eczanelerde bulunan özel halkaları parmak aralarınıza koyabilirsiniz. Nasır tedavisi için mutlaka bir doktora başvurmalı ve doktorunuzun size tavsiye ettiği şekilde tedavinizi sürdürmelisiniz. Ancak tedavi ile birlikte uygulayabileceğiniz bitkisel kürler de bulunmaktadır.

Ayak nasırı tedavisi için çoğunlukla soyucu kremler ve flaster kullanılmaktadır. Flasterler genellikle birkaç gün nasırın üzerinde tutulur ve nasırın kökü belirginleşince bir cımbız yardımıyla alınır. Nasır tedavisi için solüsyonda kullanılabilmektedir, eczanelerde hazır olarak satılan solüsyonları nasır yumuşayıncaya kadar düzenli olarak kullanmalısınız.

Ayak nasırı tedavisi bitkisel kürlerin kullanımıyla da desteklenebilmektedir. Ayaklarınızı sıcak su dolu bir leğenin içerisinde 10 dakika kadar bekletin ve nasırınız yumuşadıktan sonra ayaklarınızı çıkartarak bir havlu ile kurulayın. Daha sonra, önceden üzüm sirkesi ile ıslattığınız soğan zarlarını nasırların üzerine koyun. Soğan zarlarını 6 saat kadar bekletin. Nasırlarınız sökülünceye kadar bu uygulamaya devam edin.

Ayak nasırı tedavisi için uygulayabileceğiniz bir başka bitkisel kür ise kuru incir ile uygulanmaktadır. Bir adet kuru incirin ortasını açın ve incirin içine 2 çay kaşığı kına koyun ve nasırın üzerine sarın. 6 saat kadar inciri nasırın üzerinde bekletin ve süre dolunca inciri değiştirin.

Ayak nasırı için hangi doktora gidilmeli? Tarzında sorunuz var ise işte yanıtı: Ayak nasiri ve deri hastalıklarına bakan bölüm adi Dermatoloji Deri Hastalıkları bölümüdür.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. İlginç Hediyeler dedi ki:

    Kullandığım tüm solüsyonlar fayda etmedi. Bir de kınayı deneyeceğim. Kınayı uyguladıktan sonra ne ile sarmalıyız? Hava alacak mı

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.