Artık Yünlerden Yastık Nasıl İşlenir?

Artık yünlerinizi değerlendirmek için hazırlayacağınız artık yün yastığı için 5 mili metrelik yün tığına ya da daha büyük mili metre çapına sahip bir yün tığına ihtiyacınız var.

Artık Yünlerden Yastık

Başlangıç: 52 tane zincir çekin. Eğer daha büyük bir yastık istiyorsanız 3+1 ve katları ölçüsünü esas alın.

yun yastik yapimi 1Sıra 1: İlk zincire yeni renkte ip alın ve çift kroşe işleyin, 2 zincir çekin, 2 zincir atlayın, sonraki zincire 1 tane çift kroşe işleyin, 2 zincir çekin, 2 zincir atlayın. Aynı şekilde tekrar edin. Sıra sonundaki zincire geldiğinizde 1 zincir çekin ve biraz uzunca ipi kesin.

yun yastik yapimi 2Sıra 2: İlk zincire yeni renkte ip alın ve tekli kroşe işleyin, alttaki sıraya X yani kanaviçe işleme yapın, tekli kroşe üstteki çift kroşenin üzerine işleyin ve tekrar edin. Sıranın son zincirinden sonra 1 zincir çekin ve ipi uzunca kesin.

yun yastik yapimi 3Sıra 3: İlk zincire yeni renkte ip alın ve sonra çift kroşe işleyin, 2 zincir çektikten sonra 2 zincir atlayın, sonraki zincire 1 tane çift kroşe işleyin, 2 zincir çekip 2 zincir atlayın. Aynı adımları tekrar edin. Sıra sonundaki zincire geldiğinizde 1 zincir çekin ve uzun kuyrukla ipi kesin.

yun yastik yapimi 4Sıra 4: İlk zincire yeni renkte ip alın ve tekli kroşe işleyin, alttaki sıraya X yani işleme yapın, tekli kroşe üstteki çift kroşenin üzerine işleyin ve tekrar edin. Sıranın son zincirinden sonra 1 zincir çekin ve ipi uzunca kesin.

Bu ikinci seti tamamlayacak. Sıra 3 ile 4’ü 47 ile 48 sıra ya da istediğiniz uzunluğa gelene kadar işlemeye devam edin.

yun yastik yapimi 5Daha sonra aynı ölçülerde yastığın diğer tarafını işleyin. Sonra sıralardan kalan kuyrukları saklayın. Bu kuyruklar iç tarafta bulunacağı için görünmeyecektir.

yun yastik yapimi 6Kuyrukları sakladıktan sonra iki parçayı da ön tarafları dışa bakacak şekilde tekli kroşe ile birleştirin.

Daha sonra 3 tarafı da yün iplik ile dikin. 3 tarafı da diktikten sonra yastığın içini dış tarafına çevirin.

yun yastik yapimi 7Yastığın içine elyaf ile doldurun ve köşelere yeterince elyaf eklediğinizden emin olun. Yastığa ne kadar çok elyaf koyarsanız o kadar iyi olacaktır.

Yastığın içini elyaf ile iyice doldurduktan sonra yün iplik ile kalan açık kısmını dikin. Daha sonra yastık üst kısmını yani diktiğiniz kısmı ya da isterseniz tüm dış köşeleri tam tur tekli kroşe işleyin.

İngilizce Video İle AnlatımLeave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.