Ankastre Nasıl Parlatılır?

Ankastre ürünler mutfaklarımız da güzel bir görünüm, şıklık ve ayrı bir hava katmaktadır. Ankastre ürünlerimizin mutfağımıza kattığı güzellik, yanında bir de zorluk getirmektedir. Bu zorluk ankastre ürünümüzün zamanla kirlenip kötü bir görünüme yol açmasından ibaret.

Ankastre ürünlerini temizlemeye veya parlatmaya çalışan kişiler özel bir çaba ve güç harcayarak onu temizlemeye çalışmaktadır. Herhangi bir ankastre ürünün temizliğini yapan kişiler bunun zorluğunu gayet iyi biliyor. Peki, ankastre ürün temizliğini bilmeyenler? Aslında çok basit olan yöntemler sayesinde ankastre ürünümüzün temizliğini yapıp ilk günkü parlaklığını elde edebiliriz.

Yapılan hatalar!

Ankastreyi parlatmak için uğraşlar yaparken bazen hatalar yapıyoruz. Bu hatalardan birisi ankastre ürünü parlatmak için yağ çözücü ve benzeri ürünlerin kullanılmasıdır. Başka bir hata da bazı firmaların ürettiği çelik parlatıcı gibi kimyasal maddelerin kullanılması yapılan hatalardan başka birisi olmaktadır. Bu yapılan hatalar ankastre ürünümüze ilk kullanımlarında parlaklık kazandırırken daha sonraları ankastre ürünümüzü matlaştıracak ve ankastre ürünlerimiz de çizilmeler oluşacaktır.

Ankastre ürünlerinin temizliğinde en uygun olan yetkili servisin bize verdiği önerileri dikkate alarak onların verdiği talimatlar doğrultusun da temizliğini, bakımını yapmalıyız. Eğer yetkilileri dinlemezsek, ankastre ürünümüz zarar görebilir ve garanti dışına çıkabilir ve bu da bize maddi yönde zarar verir.

Ankastre ne ile temizlenmeli:

Yapılan araştırmalar sonucunda bebek yağının ankastre ürüne zara vermediği anlaşılmıştır. Pamuk yardımıyla temizlenmesi sonucun da eski parlaklığını elde etmek bu sayede çok basittir.

5 YORUMLAR

  1. ankastrenin üzerine yağ cözücü ile temizlemiştim bir süre sonra matlaştı ve siyah leke yaptı bu leke nasıl çıkar hiç çıkmıyor yardimci olursanız sevinirim

  2. Ankastre nin üzerine yağ çözücü döktük ve su anda çıkmıyor siyah oldu leke gibi oldu yardimci olursaniz sevinirim

  3. Biz ankastrenin üzerine yağ cözücü döküldü ve siyah leke yaptı bu leke nasıl çıkar hiç çıkmıyor yardimci olursanız sevinirim

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here