İPUÇLARIM

Anason Çayının Faydaları

Anason Çayının Faydaları

Mısırlıların ilk olarak keşfedip işledikleri anason bitkisi, sinüzit başta olmak üzere pek çok hastalığa iyi gelmektedir. Yemeklere tat veren parfümlere esans katan bu bitki, asırlardır pek çok uygarlık tarafından kullanılmaktadır.

Anason Çayı Neye İyi Gelir?

Faydaları arasında, sinüzite iyi gelmesi, çok iyi bir balgam sökücü olması, boğaz ağrılarını hafifletmesi, akciğerleri rahatlatması, hazımsızlığa iyi gelmesi bulunmaktadır. Neden oluştuğu hala tam olarak bilinmeyen hıçkırığa da çok iyi gelen anason çayı, sindirim sistemi bozukluklarının giderilmesinde de kullanılmaktadır. Hazımsızlığa çok iyi gelen anason, bu problemi yaşayan insanlara şiddetle tavsiye edilmektedir.

Anason Çayı Nasıl Demlenir?

Anason çayını demlemek oldukça basit bir eylemdir. Demleme işlemi için, bitkinin yapraklarından veya tohumlarından faydalanılabilir. Yaprakları kullanarak demleme daha çok önerilmektedir. Yaprakları kurutarak veya taze olarak kullanabilirsiniz. Bir fincan sıcak suya 1 çay kaşığı kuru anason yaprağı eklemek yeterli olacaktır. Taze yaprak tercih edecekseniz, 3 çay kaşığı taze yaprak uygun olacaktır. 10 dakika beklemeniz demlenmesi için yeterli olacaktır. Uyku düzenleyici etkisi de göz önüne alınarak, yatmadan önce içilmesi daha faydalı olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.