Amigurumi Korkak Kedi Oyuncağı Nasıl Yapılır?

Bu süper tatlı oyuncağı işleyebilmek için 3,7 mili metrelik işleme tığı, akrilik ip, gözler için keçe, örgü şişi, 10 ila 14 tane boru temizleyici, kumaş yapıştırıcı, polyester iç malzeme, küçük çakıllar ya da pirinç içi daha iyi doldurabilmek için ve naylon çoraba ihtiyacınız var.

Korkak Kedi

Korkak Kedi Oyuncağı Nasıl İşlenir?

Kafa İşlemesi; Sıra 3 ila sıra 17’de 1 tane zincir çekin ve tığ tarafından ikinci zincirle işlemeye devam edin.

İşlemeye başlarken toplamda 11 tane zincir çekin.

Sıra 1; Tığ tarafından ikinci zincir ile işlemeye başlayın ve her bir zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın. (Sıra sonunda toplamda 10 tane tekli kroşe işlemiş olmanız gerekiyor.)

Korkak Kedi

Sıra 2; Her bir zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın.

Sıra 3; İlk zincire 3 tane tekli kroşe işlemesi yapın, sonraki 8 zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın ve son zincire 3 tane tekli kroşe işlemesi yapın. (Sıra sonunda toplamda 14 tane tekli kroşe işlemiş olmanız gerekiyor.)

Korkak Kedi

Sıra 4-5; Toplamda 2 sıra boyunca her bir zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın.

Korkak Kedi

Sıra 6; İlk zincire 2 tane tekli kroşe işlemesi yapın, sonraki 12 zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın, son zincire 2 tane tekli kroşe işlemesi yapın. (Sıra sonunda toplamda 16 tane tekli kroşe işlemiş olmanız gerekiyor.)

Korkak Kedi

Sıra 7-8; Toplamda 2 sıra boyunca her bir zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın.

Sıra 9; İlk önce 2 tane tekli kroşe birlikte işleyin, sonraki 12 zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın, sonraki zincire 2 tane tekli kroşe birlikte işleyin. (Sıra sonunda toplamda 14 tane tekli kroşe işlemiş olmanız gerekiyor.)

Korkak Kedi

Sıra 10; İlk önce 2 tane tekli kroşe birlikte işleyin, sonraki 10 zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın, sonraki zincire 2 tane tekli kroşe birlikte işleyin. (Sıra sonunda toplamda 12 tane tekli kroşe işlemiş olmanız gerekiyor.)

Sıra 11; İlk önce 2 tane tekli kroşe birlikte işleyin, sonraki 8 zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın, sonraki zincire 2 tane tekli kroşe birlikte işleyin. (Sıra sonunda toplamda 10 tane tekli kroşe işlemiş olmanız gerekiyor.)

Sıra 12; İlk önce 2 tane tekli kroşe birlikte işleyin, sonraki 6 zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın, sonraki zincire 2 tane tekli kroşe birlikte işleyin. (Sıra sonunda toplamda 8 tane tekli kroşe işlemiş olmanız gerekiyor.)

Korkak Kedi

Sıra 13; İlk önce 2 tane tekli kroşe birlikte işleyin, sonraki 4 zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın, sonraki zincire 2 tane tekli kroşe birlikte işleyin. (Sıra sonunda toplamda 6 tane tekli kroşe işlemiş olmanız gerekiyor.)

Sıra 14; İlk önce 2 tane tekli kroşe birlikte işleyin, sonraki 2 zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın, sonraki zincire 2 tane tekli kroşe birlikte işleyin. (Sıra sonunda toplamda 4 tane tekli kroşe işlemiş olmanız gerekiyor.)

Sıra 15; İlk önce 2 tane tekli kroşe birlikte işleyin, sonra da 2 tane tekli kroşe birlikte işleyin. (Sıra sonunda toplamda 2 tane tekli kroşe işlemiş olmanız gerekiyor.)

Korkak Kedi

Sıra 16; Her bir zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın.

Sıra sonunda işlemeyi kapayın.

Burun İşlemesi; Sıra 3 ile sıra 12’de 1 tane zincir çekin ve işlemeyi diğer tarafa çevirip tığ tarafındaki ikinci zincirle işlemeye devam edin.

İşlemeye 5 tane zincir çekerek başlayın.

Sıra 1; Tığ tarafından ikinci zincire tığı geçirin ve her bir zincire birer tane tekli kroşe işleyin. (Sıra sonunda toplamda 4 tane tekli kroşe işlemiş olmanız gerekiyor.)

Sıra 2-5; Her bir zincire birer tane tekli kroşe işleyin. (Sıra sonunda toplamda 4 tane tekli kroşe işlemiş olmanız gerekiyor.)

Korkak Kedi

Sıra 6; İlk zincire 2 tane tekli kroşe işlemesi yapın, sonraki 2 zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın ve son zincire 2 tane tekli kroşe işlemesi yapın. (Sıra sonunda toplamda 6 tane tekli kroşe işlemiş olmanız gerekiyor.)

Sıra 7; Her bir zincire birer tane tekli kroşe işleyin.

Sıra 8; İlk zincire 3 tane tekli kroşe işlemesi yapın, sonraki 4 zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın ve son zincire 3 tane tekli kroşe işlemesi yapın. (Sıra sonunda toplamda 10 tane tekli kroşe işlemiş olmanız gerekiyor.)

Sıra 9; Her bir zincire birer tane tekli kroşe işleyin.

Korkak Kedi

Sıra 10; İlk zincire 3 tane tekli kroşe işlemesi yapın, sonraki 8 zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın ve son zincire 3 tane tekli kroşe işlemesi yapın. (Sıra sonunda toplamda 14 tane tekli kroşe işlemiş olmanız gerekiyor.)

Korkak Kedi

Sıra 11; Her bir zincire birer tane tekli kroşe işleyin.

Uzunca bir ip bırakarak işlemeyi kapayın ve bu uzun ip ile işlemeyi dikin.

Kulaklar; 2 tane işleyin. Sıra 3 ile sıra 9’da 1 tane zincir çekip işlemeyi diğer tarafa çevirip tığ tarafından ikinci zincir ile işlemeye devam etmeyi unutmayın.

İşlemeye 7 tane zincir çekerek başlayın. İşlemeye uzun ip ile devam edin.

Korkak Kedi

Sıra 1; Tığ tarafından ikinci zincire tığı geçirin ve her bir zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın. (Sıra sonunda toplamda 6 tane tekli kroşe işlemiş olmanız gerekiyor.)

Sıra 2; Her bir zincire birer tane tekli kroşe işleyin.

Korkak Kedi

Sıra 3; İlk olarak 2 tane tekli kroşe birlikte işleyin, sonraki 2 zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın ve sonra 2 tane tekli kroşe birlikte işleyin. (Sıra sonunda toplamda 4 tane tekli kroşe işlemiş olmanız gerekiyor.)

Sıra 4; Her bir zincire birer tane tekli kroşe işleyin.

Sıra 5; 2 tane tekli kroşe birlikte işleyin x2.

Sıra 6; Her bir zincire birer tane tekli kroşe işleyin.

Sıra 7; 2 tane tekli kroşe birlikte işleyin.

Korkak Kedi

Sıra 8; Kalan zincire 1 tane tekli kroşe işleyin. İşlemeyi kapayın, ipi çekin ve düğüm atın. Kısa bir ip bırakarak ipi kesin. İpin uç kısımlarını düzleştirin.

Kafa Ve Burun Uygulaması

Burnu kafa parçalarından birinin üzerin koyun. Bu parçayı işlemenin sonundan başlayarak ve merkeze doğru giderek dikin. İç malzemeyi koymak için gerekli boşluğu bırakmayı unutmayın. İç malzemeyi yukarıdan aşağıya doğru doldurmanız lazım. Üst kısım dikildikten sonra çevresel olarak da parçayı dikin. Bu sırada burnu aşağı doğru çekin. Çok fazla çekmemeye ve burnu merkezde tutmaya özen gösterin. Şimdi işlemeyi doldurun ve üst tarafı iyice dikin. 2 baş parçasını dikin.

Şimdi ağız kısmından başlayıp yukarıya doğru ilerleyin. Kafanın üst kısmında iç malzeme için yer bırakın. Daha önceki işlemleri tekrarlayarak uygulama işlemini tamamlayın.

Gözler Ve Bıyıklar; Bu işlemeleri oyuncak tam olarak tamamlandıktan sonra eklemek en iyisidir.

Keçeden gözlerin şeklini kesin. Göz çizimi bu kedi oyuncağı için çok önemlidir. Göz kapaklarını keçeden çıkartabilir ya da ip ile oluşturabilirsiniz.

Eğer keçeyi kullandıysanız dikkatli bir şekilde parçaları yapıştırın. Önce gözleri yapıştırabilir ve sonra da diğer parçaları kolaylıkla ekleyebilirsiniz.

Bıyıklar için misina kullanabilirsiniz. Gerekli uzunlukta misinayı 2 parça halinde kesin. Daha sonra bu parçaları tam ortadan ikiye katlayın. Misinayı iğneden geçirin ve bıyıkları konumlarına doğru sabitleyin. Diğer taraf için de aynı işlemleri tekrarlayın.

Gerekli kısaltmaları ve düğümlemeleri yapıp gerektiği kadar detay çalışın. Misinaları sağlamca düğümlemeyi ve gereğinden fazla olan kısımları kesmeyi ihmal etmeyin. İşlem sonunda her bir tarafta 4 tane bıyık olması gerekiyor.

Vücut Ve Boyun İşlemesi

İşlemeye 6 tane zincir ile yüzük ya da daire oluşturarak başlayın.

Sıra 1; Her bir zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın. (Sıra tamamlandığı zaman işlemede toplamda 12 tane tekli kroşe işlenmiş olması gerekiyor.)

Sıra 2; Önce 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın, sonraki zincire 2 tane tekli kroşe işlemesi yapın. Aynı şekilde sıra sonuna kadar aynı adımları tekrar ederek işlemeyi sürdürün. (Sıra tamamlandığı zaman işlemede toplamda 18 tane tekli kroşe işlenmiş olması gerekiyor.)

Korkak Kedi

Sıra 3; İlk 2 zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın, sonraki zincire 2 tane tekli kroşe işlemesi yapın. Aynı şekilde sıra sonuna kadar aynı adımları tekrar ederek işlemeyi sürdürün. (Sıra tamamlandığı zaman işlemede toplamda 24 tane tekli kroşe işlenmiş olması gerekiyor.)

Korkak Kedi

Sıra 4-6; Her bir zincire birer tane tekli kroşe işleyerek 3 sıra boyunca işlemeyi sürdürün.

Sıra 7; İlk 2 zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın, sonraki zincire 2 tane tekli kroşe birlikte işlemesi yapın. Aynı şekilde sıra sonuna kadar aynı adımları tekrar ederek işlemeyi sürdürün. (Sıra tamamlandığı zaman işlemede toplamda 18 tane tekli kroşe işlenmiş olması gerekiyor.)

Korkak Kedi

Sıra 8-14; Her bir zincire birer tane tekli kroşe işleyerek 7 sıra boyunca işlemeyi sürdürün.

Sıra 15; İlk 2 zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın, sonraki zincire 2 tane tekli kroşe işlemesi yapın. Aynı şekilde sıra sonuna kadar aynı adımları tekrar ederek işlemeyi sürdürün. (Sıra tamamlandığı zaman işlemede toplamda 24 tane tekli kroşe işlenmiş olması gerekiyor.)

Korkak Kedi

Sıra 16-17; Her bir zincire birer tane tekli kroşe işleyerek 2 sıra boyunca işlemeyi sürdürün.

Sıra 18; İlk 2 zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın, sonraki zincire 2 tane tekli kroşe birlikte işlemesi yapın. Aynı şekilde sıra sonuna kadar aynı adımları tekrar ederek işlemeyi sürdürün. (Sıra tamamlandığı zaman işlemede toplamda 18 tane tekli kroşe işlenmiş olması gerekiyor.)

Korkak Kedi

Sıra 19; Sadece arka ilmeklerden önce 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın, sonraki zincire 2 tane tekli kroşe birlikte işleyin. Aynı şekilde sıra sonuna kadar aynı adımları tekrar ederek işlemeyi sürdürün. (Sıra tamamlandığı zaman işlemede toplamda 12 tane tekli kroşe işlenmiş olması gerekiyor.)

Korkak Kedi

Şimdi vücut kısmının içerisini iç malzeme ile doldurun. Kedinin baş kısmı vücut kısmından biraz daha ileride olmalı. Bu durumda üst kısım daha ağır olacaktır ama istenilen de bu zaten. Ancak bu durumu dengelemek daha doğrusu asıl vücut kısmını daha ağır yapmak için vücut kısmının içerisini çakıl taşları ya da pirinç ile daha fazla doldurun ki kedi ayakta durduğu zaman vücut kafa kısmını rahatlıkla taşıyabilsin ve baş kısmı daha düz durabilsin.

Korkak Kedi

Sıra 20; Önce 1 tane tekli kroşe işleyin daha sonraki 8 zincirin her birine birer tane 2 tekli kroşe birlikte işleyin. Bu noktada eğer ihtiyacınız varsa iç kısmı biraz daha doldurabilirsiniz.

Sıra 21-25; Her bir zincire birer tane tekli kroşe işleyerek 5 sıra boyunca işlemeyi sürdürün.

Korkak Kedi

Sıra 26; İlk önce 1 tane tekli kroşe işleyin, sonra 2 tane tekli kroşe işleyin. Aynı şekilde sıra sonuna kadar aynı adımları tekrar ederek işlemeyi sürdürün. (Sıra tamamlandığı zaman işlemede toplamda 12 tane tekli kroşe işlenmiş olması gerekiyor.) Sıra tamamlanınca uzunca bir kuyruk bırakarak işlemeyi kapayın. 4 ya da 5 boru temizleyicisini ikiye bükün ve bir ucu kıvırın ve daire oluşturun. Daha sonra bu boruları işlemenin içine sokun. Kalan fazlalıkları kesin. Daha sonra boyun kısmına doğru boruları iyice itin. Daha sonra boyun ve vücut kısmını çok sağlam bir şekilde dikin.

Ayaklar; Toplamda 4 tane işleme yapın. Uzun kuyruk bırakarak işlemeye başlayın. Bu uzun kuyruk daha sonra ayak ve vücut dikiminde kullanılacak.

İşlemeye 6 tane zincir ile yüzük ya da daire oluşturarak başlayın.

Sıra 1; İlk önce 1 tane tekli kroşe işleyin, sonra 2 tane tekli kroşe işleyin. Aynı şekilde sıra sonuna kadar aynı adımları tekrar ederek işlemeyi sürdürün. (Sıra tamamlandığı zaman işlemede toplamda 9 tane tekli kroşe işlenmiş olması gerekiyor.)

Korkak Kedi

Sıra 2-5; Her bir zincire birer tane tekli kroşe işleyerek 4 sıra boyunca işlemeyi sürdürün.

Sıra 6; İlk önce 1 tane tekli kroşe işleyin, sonra 2 tane tekli kroşe birlikte işleyin. Aynı şekilde sıra sonuna kadar aynı adımları tekrar ederek işlemeyi sürdürün. (Sıra tamamlandığı zaman işlemede toplamda 6 tane tekli kroşe işlenmiş olması gerekiyor.)

Korkak Kedi

Sıra 7-11; Her bir zincire birer tane tekli kroşe işleyerek 5 sıra boyunca işlemeyi sürdürün.

Sıra 12; 1 tane zincir çekin ve sonraki 4 tane zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın.

Korkak Kedi

Sıra 13; 1 tane zincir çekin ve sonraki 4 tane zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın. Sıra sonunda işlemeyi kapayın. Ayak kısmını kapamayın ve iç kısmını doldurmayın.

Ayak Uygulaması

Her bir ayak için birer tane boru gerekiyor. Boruyu ikiye bükün ve boruları tamamen kıpırdayacak yer kalmayana dek ayak kısmına sokun. Boruların uç kısımlarını kıvırın ve bir tane boru haline getirin ve ayak kısmını doldurun. Boru fazlalıklarını kesin ayak kısmını iyice dikin. Ayak kısmını dikerken yumak ipinin fazlalıklarını da işlemenin iç kısmına saklayın.

Korkak Kedi

Daha sonra parmaklarınız ile vücut kısmını düzeltin ve şekilde verin. Bu noktada gerekli gördüğünüz kadar iç kısmı doldurun. Daha sonra ayak kısımlarını toplu iğne ile işaretleyin ve düzgün bir şekilde ve sağlamca dikin.

Kuyruk İşleme

Korkak Kedi

İşlemeye 6 tane zincir ile yüzük ya da daire oluşturarak başlayın.

Korkak Kedi

Sıra 1-26; Toplamda 26 sıra boyunca her bir zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın.

Sıra 27; Her bir zincire ikişer tane tekli kroşe işlemesi yapın.

Sıra sonunda tığı kaydırın ve işlemeyi kapayın. İşlemeyi kapatırken ipi uzunca kuyruk gibi bırakın.

Kuyruğa Şekil Verme

2 ya da 3 tane boruyu birlikte kıvırın ve ikiye katlayıp kuyruğa sokun. Bu işlem biraz zor olabilir ancak elinizden geleni yapın. Oyuncağın tamamlanması için kuyruğun şekilli olması şarttır. Şimdi boruların diğer kısımlarını bükün ve kuyruğun içine iyice itin. Artık kuyruğu çok sağlam bir şekilde dikebilirsiniz. Kuyruğu dikerken fazla ipuçlarını içeriye doğru alıp dikme işleminde saklayın.

Korkak Kedi Oyuncağı Nasıl İşlenir?

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.