Altın Yaprak Modeli Sonsuzluk Atkısı Nasıl İşlenir? Resimli Anlatım

Altın yaprak sonsuzluk atkı modelimiz sosyal faaliyetleri seven hanımların tercihidir. Bu model hem şıklığı ile göz doldururken hem de rahatlığı açısından atkıyı takan kişiye nefes aldırmaktadır.

Bu şık ve rahat atkıyı işleyebilmek için 6 mm yün örgü tığı ile yumuşak altın tonunu veren kışlık ya da sonbaharlık bir yün ipliğe ihtiyacınız var.

Altın Yaprak Modeli Sonsuzluk Atkısı

Bu atkı modelinin ideal ölçüsü 17 cm genişlikte ve 132 cm uzunluktadır. Başlama düğümünden sonra 23 tane zincir çekin.

altin yaprak 2Baş taraftan yani üst taraftan dördüncü zincire 1 tane çift kroşe, 1 zincir, 1 tane çift kroşe, 1 zincir, 1 tane çift kroşe, 1 zincir, 1 tane çift kroşe ve 1 zincir atın. Yani toplamda 4 tane çift kroşe ve birer zincir atın.

   

altin yaprak 3Sonrasında 3 tane zincir atlayın ve dördüncü zincire yukarıdaki gibi dört tane kroşe ve birer zincir atın.

Tüm sırayı aynı şekilde işlemeye devam edin. Sona geldiğinizde ise sadece 1 tane çift kroşe atın ve sırayı tamamlayın.

altin yaprak 4Üç tane zincir attıktan ve atkıyı diğer tarafa çevirdikten sonra yukarıda gördüğünüz üzere iki çift kroşenin ortasındaki deliğe işlemeyi sürdüreceğiz.

Dikkat ederseniz bu modelimiz sadece 4 tane çift kroşenin ortasına işlenen 4 çift kroşe ile devam edecek.

altin yaprak 5Alttaki 4 tane çift kroşenin tam orta merkezindeki deliğe yine 4 tane çift kroşe birer tane zincir ile birlikte işlenecek ve bu sıra aynen aynı şekilde devam edecek.

İsterseniz verilen ölçülere sadık kalarak isterseniz de kendi istediğiniz uzunlukta atkınızı aynı şekilde işlemeye devam edin.

Eğer bu sonsuzluk atkı modelini beğendiyseniz bir de platnum boyun atkısı modeline bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

İngilizce Video İle AnlatımLeave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.