Aladdin – Jasmine Bere Nasıl Örülür?

Aladdin – Jasmine Bere Nasıl Örülür?

Alaaddinin sihirli lambasından bir parçayı sizde kullanmak ister misiniz? Evet, yaş kaç olursa olsun eski masalların yeri bir başka değil mi? O zaman kendimize ya da kızımıza veya sevdiklerimize bu ay farklı bir hediye örmeye ne dersiniz?

Bu çalışmamızda bu eski ve güzel masalı yeniden hayata döndürecek olan Jasmine yani Yaseminin başlığını örecek ve bu masalı evlerimizin içine kadar taşıyacağız.

Aladdin – Jasmine Bere

Bu bere örgüde 5 mili metre misinalı düz örgü şişi ve kalın ipe ihtiyacınız var. Bu bere medium boyda örülmüştür.

yasemin bere 1Başlangıç olarak 23 tane ilmek dizin.

yasemin bere 2Sıra 1: İlk sırayı 1 ters ve 3 düz olarak örün.

yasemin bere 3Sıra 2: İkinci sırayı 1 ters ve 3 düz olarak son iki ilmeğe kadar örün son iki ilmeğe geldiğinizde 1 ters ve 1 düz örüp sırayı tamamlayın.

yasemin bere 4Bundan sonra bir ve ikinci sıraları takip ederek 100 cm olana kadar bereyi örmeye devam edin. Bereyi 100 cm’ye kadar ördükten sonra örgü işini kapatın. Örgüyü ikiye katlayın ve tam orta kısmına işaret koyun.

yasemin bere 5Bereyi ortalayarak önce sol tarafı sonra da sağ tarafı onun üzerine alarak X işaretini oluşturun.

• Sonra X olarak katlanan parçaları işaretlediğiniz yeri merkez alarak berenin üstüne koyun.
• Sağ tarafı yani sağ tarafta duran parçayı birbirine dikin.
• Daha sonra sağ tarafı da aynı şekilde alttaki parçaya dikin.

Sağ ile sol parçayı işaretli alt taraftaki parçaya dikerken kesinlikle çok gevşek ya da esneterek dikmeyin. Olduğu gibi üst üste koyduğunuz şekilde serbest bir şekilde dikin.

yasemin bere 6Daha sonra arka taraftaki uzun açıklığı birbirine dikin. Dikme işlemini tam olarak birbirlerine çapraz oluşturdukları bölgeden aşağıya kadar uygulayın.

• Sonra sol taraftaki daha sonra da sağ taraftaki açıklığı birbirine dikin. Dikme işlemlerini uygularken esnetmeyin ya da büzmeyin. Olduğu gibi rahat bir şekilde hem arka hem de yan tarafların birbirlerine birleşerek dikin.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder