Ağız Ülseri Ve Tedavisi

Ağız Ülseri Ve Tedavisi

Aft ve ağız iltihabı genel olarak dilin hemen üzerinde, yanakların iç kısmında ve damakta bulunmaktadır. Ağız ülseri ise kırmızı ile başlar, acılı ve grimsi beyaz ülseri üretmek amacı ile acı verici kabarcıklar olarak bir alanda toplanırlar. Bu oluşumlar bazen tek bazen de gruplar halinde ortaya çıkabilirler.

Birçok insan bu oluşumların aynı anda ortaya çıkmasından çok rahatsız olur. Bu hastalığın nedeni %100 olarak halen anlaşılamasa da bu hastalığın genel ortaya çıkmasına bazen protez dişleri neden olmaktadır.

Kişi aşırı stres içinde ise veya yorgun ise ya da herhangi başka bir hastalık ile savaşıyor ise bu etkenler ülserin oluşmasını çok daha kolay bir hale getirirler. Bu etkenlerin dışında fungal enfeksiyonları, mide ağrıları ve sindirim sorunları da ülser ile ilintili olabilir. Genel olarak kendi halinde bir hafta gibi bir zaman içerisinde yok olurlar.

Ağız Ülseri Tedavisi

• Eğer ülser yeniden tekrar eder ise bağışıklık sisteminizin toparlanmasına ihtiyacınız var demektir. Bunun için 1 ay süre ile sarımsak ya da ginseng kapsülü kullanabilirsiniz.
• Ağız gargarası yapmak için papatya, kurtpençesi, kadife çiçeği, ahududu ya da adaçayı demlerini kullanabilirsiniz.
• Ağzı gargarasına alternatif olarak 10 damla kadar mira tentürünü 1 bardak kadar sıcak suyun içerisine ilave edebilirsiniz.
• Akşam zamanlarında tüm bunlara ek olarak yoğurt veya çinko ya da çuhaçiçeği bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için yardımcı olacaktır.

Karanfiller
Karanfil bitkisini birçok insan yemeklerde hoş bir baharat olarak kullanmaktadır. Doğu bölgesine ait olan bir ağacın tohumlarıdır. Karanfil bitkisinin gaz giderici, kişiyi ısıtıcı, antiseptik, ağrı kesici, anti bakteriyel ve mide bulantısını hafifletici özellikleri vardır.

Çinliler karanfil bitkisini çok iyi bir böbrek toniği ayrıca üretici organlar için faydalı olan bir tedavi yöntemi olarak görmüşlerdir.

Karanfil yağı bilhassa diş ağrısını gidermek için kullanılan çok değerli bir ağrı kesicidir. Bunların dışında karanfil diş macunlarının içerisinde bulunan bir maddedir.

Karanfil bitkisini hazım problemlerinizi gidermek ve içinizi ısıtmak için çayınıza ekleyebilir ve diğer farklı bitkiler ile hazırladığınız demlere de çok hoş bir koku ekleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder