Ağ Şişe Tutucu Nasıl İşlenir?

Bu proje için 5 mili metrelik yün işleme tığı ile 3 farklı renkte ipe ihtiyacınız var.
X İşleme: 1 zincir atlayın ve sonraki zincire 1 tane çift kroşe işleyip geri gelin ve bir zincir atladığınız zincire 1 tane çift kroşe işleyin.

Ağ Şişe Tutucu

Üç tane zincir çekin ve başlangıç ile sondaki zincirleri birleştirip yüzük haline getirin.

Sıra 1: 2 zincir çekin ve yüzüğün ortasına 15 tane çift kroşe işleyin. Sırayı tamamlamak için başlangıç zincirine tığı kaydırın. (16 zincir)

Sıra 2: 2 zincir çekin, aynı zincire 1 tane çift kroşe işleyin, sıra boyunca tüm zincirlere çift kroşe işleyin. (23 zincir)

ag sise tutucu 1Sıra 3: 2 zincir çekin, sadece arka taraftaki zincirlere sıra boyunca 1 tane çift kroşe işleyin. Sırayı tamamlamak için başlangıç zincirine tığı kaydırın. (32 zincir)

ag sise tutucu 2 ag sise tutucu 3Sıra 4: 2 zincir çekin, geri gelin ve bu sefer ön taraftaki zincirlere çift kroşe işleyip X modelini oluşturun. Bu sıra boyunca X işareti modelini işlemeye devam edin. Sırayı tamamlamak için başlangıç zincirine tığı kaydırın. (16 X işleme)

Sıra 5-8: Sonraki 4 sırayı aynı şekilde işleyeceksiniz. 2 zincir çekin, önceki zincire çift kroşe işleyin. Bu sırada x işlemelerdeki çift kroşeye bir tane çift kroşe işleyip, x işlemeyi bir önceki x işlemenin içerisine çift kroşe işleyerek tamamlamanız gerekiyor.

Bu sayede x işlemeleriniz yukarı aşağı yerine çapraz olarak devam edecektir.

ag sise tutucu 4 ag sise tutucu 5Renk Değişim

Sıra 9: Renk değiştirdiyseniz ana renginize dönün ve siyah ile diğer rengi kesin. Ana renginizi bol bir şekilde ekleyin ve siyah zincire ekleyin.

ag sise tutucu 6 ag sise tutucu 7 ag sise tutucu 8 ag sise tutucu 9Toplamda 7 tane zincir çekin, 4. zincire tığı kaydırın, yeniden 7 zincir çekin ve sıra sonuna kadar aynı şekilde işlemeye devam edin. İlk 7 zincirlik başlangıç zincirine tığı kaydırın.

ag sise tutucu 10 ag sise tutucu 11 ag sise tutucu 12Sıra 10-12: 7. Zincirin ortasına gelene kadar zincire 4 defa ipi aşırın. Sonra 7 zincir çekin ve sonraki 7 boşluğa tığı aşırın. Sırayı tekrarlayın. Başlangıçtaki 7 zincirlik kısma tığı kaydırın.

ag sise tutucu 13Sıra 13: Siyah renge geçin, 1 zincir çekin, ilk 7 zincirlik kısa 3 tane tekli kroşe çekin. Ve her bir 7 zincirlik kısma aynı şekilde 3 tekli kroşe işleyerek tüm sırayı tamamlayın.

Sıra 14: Siyah renk ile devam edin. 2 zincir çekin sonra bir önceki zincire çift kroşe çekerek x işlemenin ilk parçasını oluşturun. Daha önceki gibi x işlemeyi tüm sıraya işleyin. Bu sıra toplamda 12 tane x işareti işlemiş olmanız gerekiyor.

Sıra 15: 2 zincir çekin, bir önceki zincire çift kroşe çekerek x işlemenin ilk parçasını oluşturun. Daha önceki gibi x işlemeyi tüm sıraya işleyin.

Sıra 16: 14. Sırayı tekrarlayın.

Sıra 17: Ana renge geçin, 2 zincir çekin, x işlemeyi tüm sıraya işleyin.

ag sise tutucu 14Sıra 18: Daha önceki gibi x işlemeyi tüm sıraya işleyin.

Askı Yapımı
Sıra 1: Ana rengi kullanarak, 1 zincir çekin ve aynı zincire tekli kroşe işleyin. Sonraki 5 zincire tekli kroşe işleyin.

Sıra 2: 1 zincir çekin ve tığ işini diğer tarafa çevirin ve tüm 6 zinciri tekli kroşe işleyin.

ag sise tutucu 15Sıra 2’yi 40 ile 50 sıra kadar işlemeye devam edin. Bu askının esneyip daha da uzayacağını aklınızda tutarak istediğiniz uzunlukta işlemeye devam edin.

ag sise tutucu 16Aslıyı eklemeye hazır olduğunuzda şişe tutacağının içine dışına çıkarın ve ilk önce askıdaki zincire geçin ve askıyı şişe tutacağına ekleyin.

İngilizce Video İle Anlatım


Leave a Reply