Adet Söktürücü İlaç İsimleri

Adet Söktürücü İlaç İsimleri

Kadın hastalıkları ile alakalı ilaçlar arasında en üst sırayı adet söktürücü iğneler, haplar ve tabletler yer almaktadır. Adet söktürücü kategorisinde bulunan bu tür ilaçlar hormon içeren ilaçlar arasındadır. Bu yüzden bu ilaçlar kesinlikle gelişi güzel kullanılmamalı sadece ve sadece doktor ya da uzman gözetiminde kullanılmalıdır.

Aksi takdirde bu ilaçların faydasından çok zararları ile karşılaşmak söz konusudur.

Adet dönemine yardımcı olan yani adet söktüren ilaçların içeriğinde “progesteron” bulunmaktadır. Gebe kalamama durumu söz konusu olduğunda bu ilaçların alınması ile rahim duvarında bir baskı oluşturulur ve baskı artıp rahimdeki artıkların akması sağlanır ve bu sayede de adet görme döngüsü devam eder. Bu oldukça etkili ve hızlı bir şekilde adet görmenizi sağlayacaktır.

Adet Söktürücü İlaçların Etkileri

Adet söktürücü ilaçların bu hızlı etkileri kadın adet döngüsünü mimiklemesi yani taklit etmesinden kaynaklanmaktadır. Adet döngüsünün ilk yarısında östrojen hormonu salgılanırken ikinci yarısında ise progesteron hormonu baskın bir haldedir.

İkinci yarı itibari ile artan progesteron hormonu azalması sonucu yani çekilmesi sonucu adet kanaması başlar. İşte adet söktüren ilaçlar da bu durumu taklit ederek ilk önce progesteron hormonu verilerek sonrasında bu hormonun çekilmesi yani azalması ilaç kesimi ile başlar ve bu durumda adet döngüsünü başlatır.

Adet söktürücü ilaçlardan herhangi birini aldıktan sonra yani ilaç kesildikten sonra 3 ila en fazla 5 gün içerisinde adet döngüsü yani regl dediğimiz durum başlar.
Adet söktürücü ilaçlar asla ve asla gebe kalmak istenilen dönemde alınmamalıdır. Ayrıca yine kesinlikle gebe olan kadınlar adet söktürücü ilaçlardan kullanmamalıdırlar.

Adet Söktürücü İlaç İsimleri Nelerdir?
Adet söktürücü yani adet döngüsünü başlatan ilaçlar arasında Tarlusal 5 mg Tablet, Luteynyl 5 mg Tablet, Duphaston 10 Mg Tablet, Cyclo- Progynova Draje, Apranax Fort 550 mg Tablet, Naprosyn CR 750 mg 10 Tablet, Advil Liquigel 200 Mg 20 Kapsül ve Glifor bulunmaktadır.

Her ilaçta olduğu gibi adet söktürücü ilaçları kullanmadan önce size en uygun olan ilacı anlamak için mutlaka doktorunuza danışmanızda fayda vardır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Adet Söktürücü İlaç İsimleri dedi ki:

    çok güzel anlatmışsınız sitenizi çok beğendim tebrik ederim

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder