46 Yaş Üzeri Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

46 yaş üzeri cilt bakımında en önemli husus temizliğe önem vermektir. Bu yüzden sabah ve akşamları cildinizi temizlerken yani hem yüzünüzü hem de boynunuzu temizlerken temizleme sütü ya da krem veya köpük ile temizleyin. Bunun için ilk önce temiz ılık su ile ve daha sonra da soğuk su ile cildinizi iyice durulayın. Çünkü ılık su cildinizi tamamen yağdan arındıracak ve soğuk su da gözeneklerinizin sıkışmasına yardımcı olacaktır. Kurulama işlemini cildinize fazla baskı uygulamadan yapın. Daha sonra çok az alkollü bir losyon ile cildinizi rahatlatın.

Akşam cildinizi temizlerken mutlaka göz çevrenize bir göz makyajı temizleyicisi uygulayın.

Cildi Nemlendirme & Koruma

Sabah cildinizi beslemek için hem hava kirliliğine hem rüzgâra hem de güneşe karşı koruma sağlayacak faktörleri içeren bir nemlendirici kullanın.

Göz çevrenize de mutlaka göz çevresi için uygun olan bir nemlendirici uygulayın.

Cildi Yenilemek

Cildinizi yenilemek için ilk önce yaşlanma karşıtı bir ürünü daha sonra da cilt kırışıklığına karşı bir ürünü cildinize uygulayın.

Yaşlanma karşıtı olan kremler E, C ve A vitaminleri ile az dozda da AHA içerir ve bu özelliğinden dolayı da cildinizi hem yeniler hem de besler. Bu sayede erken yaşlanmaya karşı sizin için savaşır ve cildi korur.

Kırışık gidermek için olan kremler ise A vitamini türevinden olan retinol içermektedir. Bu yüzden 46 yaş üzeri olan kişilerde biyolojik durumlar nedeni ile sarkmalar da başlar ve bu ürün bu tür sarkmaların toplanmasına hem de cilt tabakalarını derinlemesine yenilemeye ve kırışıkları da azaltmaya yardımcı olur.

Cildinize bunun dışında hem yaz hem de kış sonunda en az 2 defa canlandırıcı bir serum uygulamanız da gereklidir. Bu sayede cildiniz canlı bir şekilde kalabilecektir.

Unutmayın!

Cildinizin güzel görünebilmesi için ilk önce cildinizin sağlıklı olması gerekir ve bu yüzden de hem dengeli hem de doğal bir yaşam sürmeniz şarttır.

Dengeli beslenmek, spor yapmak, düzenli bir şekilde uyku uyumak, hem sigara hem de alkolden elinizden geldiğince uzak durmak ve soğuk hava, aşırı rüzgar, kireçli su ve hatta korunma olmadan güneşlenmekten uzak durmalısınız.


Leave a Reply