3D Tığ İşleme Tekniği Nasıl Yapılır?

3D Tığ İşleme Tekniği Nasıl Yapılır?

3D tığ işleme tekniği çok hoş ve özellikle kıyafet değil de evde dekorasyon ya da çanta gibi eşyaların yapımında kullanılan bir işleme tekniğidir. Bu işleme tekniği aslında en iyi lamba örtüsü ya da kılıfı olarak kullanılmaktadır.

Çünkü üç boyutlu yapısı nedeni ile ışık süzmesine izin vererek lambanızı yeniden dekore etmenizi sağlayacak ve lamba üzerinde ışığa verdiği etkisi nedeni ile muhteşem bir görüntü oluşturacaktır.

Teknikte kullanılan zincir sayısı 4 ve katları artı 1’dir.

3D Tığ İşleme Tekniği

3D Tig İsleme Teknigi Sıra 1: (Başlangıç Sırası) İlk önce tığ işlemeye 15 tane zincir çekerek başlıyoruz. Ama siz dilediğiniz kadar ya da uygulayacağınız projeye göre zincir sayısını azaltabilir ya da arttırabilirsiniz. Fakat işlemeyi yani tekniği henüz öğreniyorsanız 15 tane zincir ile başlamanız en iyisi olacaktır. Unutmayın istediğiniz kadar zincir çektikten sonra artı 2 zincir daha çekmeniz gerekmekte. Yani bu projede 15 + 1 = 16 zincir çekilmiştir ve tığa bir ilmek alınıp artı 1 zincir olarak sayılmıştır.

3D Tig İsleme Teknigi Sıra 2: Daha sonra baştan birinci zincirden başlamak üzere her bir zincire birer tane çift kroşe işleyerek tüm sırayı tamamlayın.

3D Tig İsleme Teknigi Sıra 3: Tüm sırayı aynı şekilde çift kroşe her bir zincire işleyerek tüm sırayı tamamladığınız zaman 3 tane havaya zincir çekin ve tığ işini diğer tarafa alıp aynı 3 zincir çektiğiniz ilmeğin içerisine 3 tane çift kroşe işleyin ve yine havaya 3 tane zincir çekin.

3D Tig İsleme Teknigi Daha sonra 2 tane ilmek atlayın ve üçüncü ilmeğe yeniden 3 tane çift kroşe işleyip yeniden havaya 3 tane zincir çekin. Tüm sırayı aynı şekilde işlemeye devam edin. Sıra sonuna geldiğinizde son ilmeğin içerisine 1 tane çift kroşe işleyin ve yine havaya 3 tane zincir çekin.

3D Tig İsleme Teknigi Şimdi 3 kroşe sıralarından ilkinden tığınızı arka tarafından geçirin ve bu ilk çift kroşeye 3 tane kroşe işleyin. Yani ilk çift kroşeden arka /ters çift kroşe işleme yapın. Aynı çift kroşeye toplamda 3 tane çift kroşe işleme yapın.

3D Tig İsleme Teknigi Daha sonra yeniden havaya 3 tane zincir çekin ve bu seferde ikinci 3 kroşelik setin ilk çift kroşesinden ters/arka 3 tane çift kroşe işleme yapın ve yeniden havaya 3 tane zincir çekin.

Aynı şekilde tüm sırayı işlemeye devam edin. Sıra sonuna geldiğinizde bu sefer sadece son ilmeğe 1 tane çift kroşe işleyin ve sıra sonunda yine havaya 3 tane zincir çekin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Bundan sonra diğer tüm sıraları aynı şekilde her bir üçlü kroşe setin ilk üçlü kroşesinden arka/ters çift kroşe işleme yaparak tüm sıraları istediğiniz uzunluğa gelene kadar işlemeye devam edin.

İstediğiniz uzunluğa ulaşınca kapatma yapmak için bu sefer en son sırayı çift kroşe işleyerek tamamlayın.

3D Tığ İşleme Tekniği Video

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder