12 Ay Ve 3 Yaşında Çocuk İçin Bere Nasıl İşlenir? Resimli Anlatım

Bu projemizde 12 aylık bebekten 3 yaşında çocuğa uyacak bere işleme tekniğini sizlerle paylaşacağız. Kışa girdiğimiz bu dönemlerde özellikle bebek ve çocukların onları sıcak tutacak berelere bizlerden çok daha fazla ihtiyaçları var.

12 Ay Ve 3 Yaşında Çocuk İçin Bere İşleme

Daha önceki anlatımlarımızdan hatırlayacağınız üzere bu projede kalın yün ipliği ve 6 mili metre yün işleme tığı kullanacağız.

Her zaman olduğu üzere başlama düğümünü attıktan sonra 5 adet zincir çekerek bere işlemeye hazır bir duruma geliyoruz.

Bere 1Başlangıç düğümü, 5 zincir ve zincir birleştirmenin ardına oluşturduğunuz yuvarlağın içerisine 12 adet çift kroşe işleyin.

Tüm sıraya 12 adet çift kroşe işledikten sonra iki tarafı da üst ikinci zincirin her iki ilmiğinden geçirerek birleştirin.

Bere 2İlk sırayı tamamladıktan sonra 2 adet zincir çekin ve her bir ilmeğe 2 zincirin bulunduğu ilmek dâhil olmak üzere 2 tane çift kroşe işleyin.

Tüm sıra tamamlanınca iki tarafı birleştirin ve 2 adet zincir çekin.

Bere 3Bu sırayı tamamen 1 çift kroşe, 1 çift kroşe ve 2 çift kroşe sırasını takip ederek işleyin. Yani bir tane çift kroşe sonraki zincire yeniden 1 tane çift kroşe ve sonraki zincire 2 tane çift kroşe tekniği ile bereyi genişletmeye devam edeceğiz.

Tüm sıra tamamlandığında iki tarafı da birleştirip 2 adet zincir çekin.

Bere 4Bu sırayı yeniden bir önceki sıra gibi bir çift kroşe yeniden bir çift kroşe ve 2 tane çift kroşe olarak işlemeye devam edin.

Bere 5Bu sıra sadece bu yaş grubu için örüler berelere özel bir tekniktir. Bu sırada ilk 14 zinciri ya da ilmeğe birer adet çift kroşe işleyin ve 2 adet zincir çekin.

Bere 6Başlama zinciri ile birlikte toplamda 14 adet çift kroşe işledikten sonra sıradaki on beşinci zincire 2 tane çift kroşe işleyin.

Bere 7Bundan sonraki 15 zincire ya da ilmeğe birer adet çift kroşe işleyin. Sonunda on altıncı zincire yeniden 2 tane çift kroşe işleyin. Daha sonra sıradaki 15 zincire yeniden birer tane çift kroşe işleyin. Sona geldiğinizde yeniden 2 tane çift kroşe işleyip iki yakayı da birleştirin.

Bu sıra tamamlandığında toplamda 51 adet çift kroşe işlemiş olmanız gerekiyor.

Bere 8Bu noktadan sonra 2 tane zincir çekin ve artık uzunlamasına işlemeye her bir zincire yani ilmeğe birer adet çift kroşe işleyerek devam edin. Uzatma işlemesine birer kroşe işleyerek 20 santimetreye ulaşıncaya dek devam edin. Yani merkezden toplam uzunluk 20 cm olmalıdır.

İngilizce Video İle Anlatım


Leave a Reply