İPUÇLARIM

10 Dakikada Güzellik Nasıl Sağlanır?

  • 01 Mart 2016
  • 151 kez görüntülendi.
10 Dakikada Güzellik Nasıl Sağlanır?

Sadece ve sadece 10 dakikada güzelliğin sağlanması imkânsız mı? O zaman hemen aşağıdaki adımları uygulayın ve imkânı var mı yok mu kendiniz keşfedin!

guzellik sirlari

10 Dakikada Güzellik

1.İlk önce kaşlarınıza bir göz atın ve kaşlarınızın düzgün bir şekilde şekil verilip verilmediğine dikkat edin. Eğer gerekli görürseniz kaşların kavisini yumuşatmak amacı ile sadece ama sadece kaşların alt kısmından kaşları alın. Unutmayın kaş kavsi demek yüz bütünlüğünün tamamlanması demektir. Eğer isterseniz kaşlarınızı boyayabilir ve çok daha belirli bir hale getirebilirsiniz.

2.Daha sonra hemen yüzünüze ten renginize uygun olan bir fondöten uygulayın. Fondöteni hem yüzünüze hem de çene altınıza iyice yayın. Fondöten sanıldığı gibi bir kalın tabaka halinde değil ince 2 tabaka olarak sürülmelidir. Fondöten saklandığı yeryüzünden sert ya da yeteri kadar yumuşak bir halde değil ise fondöteni yumuşatmak için fondöteni avucunuzun içine sürüp elinizde yumuşatabilirsiniz.

3.Bu adımda yüzünüze hızlıca bir aydınlata uygulaması yapmanız şarttır. Bunun için gözlerin altına, burun kanatlarının etrafına ve dudakların alt kısmındaki koyu bölgelere açık renkte kaliteli bir krem veya beyaz renkte olan bir krem ile aydınların. Çubuk kalemi de yüksek bölgelere yani elmacık kemiklerinin üst kısımlarına ve burun kemiğine sürün. Unutmayın aydınlatma yaptığınız krem yüzünüze sadece çok hafif bir aydınlatma yapmalıdır.

4.Bu adımda bazı cilt sorunlarını gizlemeniz gereklidir. Cildinizde hoşunuza gitmeyen bölgeleri koyu tonda olan bir karışım ile iyice gizleyin. Ancak bu karışımdan çok fazla kullanmamaya dikkat edin. Çünkü bu işlemi fazla bir şekilde uygularsanız o zaman kusurları kapatmak yerine daha çok belirgin bir hale getirebilirsiniz. Bu karışım ile burnunuzun iki tarafını ve geniş çene bölgenize ince bir görünüm sağlamanız lazım.

5.Daha sonra sıra yanaklarına renk vermede. Bu işlem için en uygun ürün krem türünde olan bir allıktır. Bu allığı çok iyi bir şekilde yayın ve bu kremin cildinizde sadece bir parlaklıkmış gibi görünmesine dikkat edin. Bu noktada allığın nereden başladığı ve nerede bittiği kesinlikle cildinizde belirgin olmamalıdır.

6. Sıra yüzünüzü pudramalaya geldi. Bunun için pudrayı hafif bir şekilde sürmeye dikkat edin. Pudrayı cildinize uygularken isterseniz pamuk, fırça, pompon ya da yumuşak ve kuru bir sünger kullanabilirsiniz. Pudranın cildinize düzgün bir şekilde yerleşmesini sağlamak için pomponu ile önce yüzünüze hafifçe bastırın ve sonrasında yavaşça cildinizin üzerinde çevirin. Daha sonra başka temiz bir pomponu yüzünüze yukarıdan aşağıya doğru sürüp fazla olan pudrayı cildinizden alın.

7.Şimdi gözlerinize far sürmelisiniz. İlk önce tüm göz kapağınıza farı iyice yayın. Daha sonra Parmak uçlarınız ile farı cildinize iyice yedirin. İstediğiniz zaman rengi arttırın istediğiniz zamanda rengi parmaklarınız ile azaltın. Farı göz kapağınıza uyguların yüzünüzün diğer kısımlarına da bulaşmaması için bu sırada yere doğru bakın. Eğer toz değil de krem far tercih ettiyseniz farı cildinizde sabitlemek için üzerine pudra sürün.

8.İlk önce göz kapağınızın kıvrımlı bölgesini boyayın. Bu işlemi kavisli olarak ve mümkünse yağ içeren bir krem ile yapın. Unutmayın kullandığınız kalem kullandığınız boyadan daha koyu bir renkte olmalıdır. Daha çizgiyi ya parmaklarınızın ucu ile ya da bir kulak temizleme çubuğu ile hafif bir şekilde yayın.

9.Şimdi göz çevrenize çizgi çekin. Unutmayın kirpiklerinizin sıkı bir şekilde durması demek gözlerinizin biçimin daha çok ortaya çıkması demektir. Bu yüzden sert bir hat çizmekten kaçının çünkü yumuşak çizgiler çok daha etkileyici duracaktır. Bu sayede de far gözlerinizde çok daha hoş görünecektir.

10.Bu noktada artık kirpiklerinizi kıvırabilirsiniz. Bu sayede de gözleriniz çok daha iri bir şekilde ve kirpiklerinizde çok daha kıvrık görünecektir. Bunun dışında bu uygulama rimeli çok daha güzel bir şekilde sürmenizi sağlayacaktır. Sonrasında kirpiklerinize pudra sürmeyi unutmayın.

11.Şimdi sıra rimel uygulamaya geldi. İlk önce üst kirpiklerinize rimeli yukarıdan aşağıya doğru sürün. Kurumasını bekledikten sonra kirpiklerin alt kısmından uç kısımlarına doğru çıkartın. Alt kirpiklerinize rimeli ilk önce alt taraftan yukarıya doğru sürün ve sonrasında diplerden aşağıya doğru sürün. Bu işlemler ince tabakalar halinde olmalıdır.

12.Sıra kaşlarınızı belirlemeye geldi. Kaşlarınızın güzel şeklini tamamlamak için kaşlarınızı ilk önce yukarıya doğru daha sonra da yan taraflara doğru fırçalayın. Daha sonra kaş kaleminiz ile hafif bir şekilde tüye benzeyen çizgiler çizin. Uç kısımlarda kaşlarınızı biraz daha uzatmayı ihmal etmeyin. Unutmayın çizgiyi yumuşak bir hale getirmek ve boyayı kaşlarınıza çok iyi bir şekilde karıştırmak için kaşlarınızı yeniden fırçalamanız lazım.

allik ve guzellik

13.Toz allığınızı uygulayın. Hem allığın rengini sabit bir hale getirmek hem de cildi aydınlatmak için yanaklarınıza fırça yardımı ile allık uygulamalısınız. Bu işlemi uygularken yanaklarınızı iç kısımdan dışarıya doğru çukurlaştırın. Allık fırçasını yavaşça çukur kısımların yukarısına sürün. Bu işlemi sanki yukarıya doğru çizgiler çiziyormuşsunuz gibi sürmelisiniz. Allık sürerken dikkat etmeniz gereken gündüz ya da gece allıklarının farklı renkte olduklarıdır.

14.Sıra dudaklarınıza çerçeve uygulamaya geldi. Ne olursa olsun ağzınızın düzgün bir şekilde belirtilmesi için mutlaka dudaklarınıza çerçeve çizmeniz gerekiyordu. Unutmayın dudak kaleminizin rengi rujunuzdan biraz daha koyu renkte olmalıdır. İlk önce alt dudak çevresini çizin. Bu çizgiyi yan kısımlarda biraz da olsa uzatın. İsterseniz bu işlemi bir fırça yardımıyla da yapabilirsiniz.

15.Artık dudaklarınızı boyayabilirsiniz. Bunun için ilk önce dudak boyası ya da direk ruj sürülmüş fırça ile dudak çevrenizi iyice doldurun. Daha sonra boyayı çerçeveye doğru iyice kaydırın. Fakat bu noktada çerçeve çizgisini tamamen örtmemeye özen gösterin. Daha sonra yeniden incecik bir tabaka daha boya uygulayın. Eğer isterseniz bu noktada dudaklara ek parlaklık kazandırmak için dudaklarınıza direk parlatıcı ya da sadece vazelin sürebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.