Tuzlu Zeytinin Tuzu Nasıl Alınır? Zeytinin Tuzu Nasıl Giderilir?

Tuzlu Zeytinin Tuzu Nasıl Alınır? Zeytinin Tuzu Nasıl Giderilir?

Bu konuda; tuzlu zeytinin fazla tuzunu alma, zeytinin fazla tuzu nasıl çıkar, zeytinin tuzunu çekmek için ne iyi gelir, tuzlu zeytinin tuzunu ne çeker bilgilerini konun devamında bulabilirsiniz.

Tuzlu zeytinin tuzunu çekmek için patates kullanacağız. Tuzlu zeytinleri bir kabin içerine koyunuz. Kabın içindeki zeytinlerin üzerine ılık su ilave ediniz. Bir bütün patatesi soyarak bir kabin içine koyunuz. Bir iki saat içerisinde baktığınızda çok tuzlu zeytinlerin tuzunu patatesin çektiğini göreceksiniz.

Bu konumuzda Zeytin nasıl saklanmalı Ve zeytinin küflenmemesi için ne yapılır? konularımıza ulaşabilirsiniz.

Zeytinyağı na önem veren kişilerdenseniz bu konuda tam sizlik Zeytinyağlı Yemeklere Lezzet Verecek Öneriler bir göz atmanızda fayda vardır.

Sizlerinde öneriler var ise lütfen mesaj bölümünden paylaşınız.

İpuçlarım'da yayınlanan yazıları kaynak linki göstermeden "alıntı / çalıntı" yapmak emek hırsızlığıdır.

Etiketler:

Not: Bu makaleye "zeytinin tuzu nasıl alınır, tuzlu zeytinin tuzu nasıl alınır, zeytinin tuzunu almak için, zeytinin tuzu nasil cikarilir, zeytinin tuzu nasıl çıkar" gibi terimler aranarak ulaşılmıştır.
BİR YORUM YAZ

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. serdar diyor ki:

    Tuzlu zeytin in tuzunu almak için dediğiniz yapıldı ve hatta sabaha kadar bekledim fakat hiçbirşey değişmedi. Zeytin hala aynı derecede tuzlu. Yanlış bilgi vermişsiniz.

    1. Ferdi Yücel diyor ki:

      Bizzat kendimin denedigi ve basarili olan bir yöntem zeytinin tuzunu patates ile almak.Sizde neden basarisiz oldu anlamis degilim.

Sayfa başına git