Tuzlu Zeytinin Tuzu Nasıl Alınır? Zeytinin Tuzu Nasıl Giderilir?

Bu konuda; tuzlu zeytinin fazla tuzunu alma, zeytinin fazla tuzu nasıl çıkar, zeytinin tuzunu çekmek için ne iyi gelir, tuzlu zeytinin tuzunu ne çeker bilgilerini konun devamında bulabilirsiniz.

Tuzlu zeytinin tuzunu çekmek için patates kullanacağız. Tuzlu zeytinleri bir kabin içerine koyunuz. Kabın içindeki zeytinlerin üzerine ılık su ilave ediniz. Bir bütün patatesi soyarak bir kabin içine koyunuz. Bir iki saat içerisinde baktığınızda çok tuzlu zeytinlerin tuzunu patatesin çektiğini göreceksiniz.

Bu konumuzda Zeytin nasıl saklanmalı Ve zeytinin küflenmemesi için ne yapılır? konularımıza ulaşabilirsiniz.

Zeytinyağı na önem veren kişilerdenseniz bu konuda tam sizlik Zeytinyağlı Yemeklere Lezzet Verecek Öneriler bir göz atmanızda fayda vardır.

Sizlerinde öneriler var ise lütfen mesaj bölümünden paylaşınız.

7 YORUMLAR

  1. Defalarca kez denedim asla tuzu gitmedi,sirkede patateste fayda etmedi,10 kilo zeytin ziyan oldu.en iyi tuz orani 5 kiloluk su sisesine 3 kilo zeytin 1 cay bardaginda bir parmak eksik kaya tuzu 1 cay bardagi sirke iki kasik tozseker 1 cay bardagi siviyag zeytinyag olmiyacak sahane oluyor,Avustralyadan selamlar

  2. Tuzlu zeytin in tuzunu almak için dediğiniz yapıldı ve hatta sabaha kadar bekledim fakat hiçbirşey değişmedi. Zeytin hala aynı derecede tuzlu. Yanlış bilgi vermişsiniz.

  3. Tuzlu zeytin in tuzunu almak için dediğiniz yapıldı ve hatta sabaha kadar bekledim fakat hiçbirşey değişmedi. Zeytin hala aynı derecede tuzlu. Yanlış bilgi vermişsiniz.

    • Bizzat kendimin denedigi ve basarili olan bir yöntem zeytinin tuzunu patates ile almak.Sizde neden basarisiz oldu anlamis degilim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here