Ana sayfa Karışık Bilgiler İlginç bilgiler Paranox Fitili Ne İçin Kullanılır?

Paranox Fitili Ne İçin Kullanılır?

Paranox Fitil genel olarak bebeklerde ve çocuklarda yaygın halde kullanılmaktadır.

Şurup içmeyen veya içemeyen çocuk ve bebeklerde kullanılan Paranox Fitil;çocuklarda ve bebeklerde soğuk algınlığı,ağrı kesici ve ateş düşürücü olarak kullanılmaktadır.

Fakat Paranox Fitili ateş veya ağrı gibi sebepler dışında,normal olarak huysuzlanan bebeklerde asla sakinleştirmek için kullanmayınız.

Paranox Fitil’in öteki kullanım durumları da;

 • Kas ağrısı
 • Eklem ağrısı
 • Sırt ve bel ağrısı
 • Diş ağrısı
 • Soğuk algınlığı

gibi durumlarda daçok etkilidir.

Yalnız,bebeğinizdeki ateş belirtisinin farklı birçok sebepten de oluşabileceğini unutmayınız ve eğer ilacı verdikten sonra da bebeğinizdeki veya çocuğunuzdaki ateş düşmüyorsa hemen bir doktora gidip,müdahalede bulunmasını sağlayın,kendi başınıza daha fazla ilaç vermekten sakının.

Paranoks fitil ne sıklıkla verilir?

Şayet doktorunuz tarafından farklı bir doz alımı önerilmediyse 6 yaşından büyük çocuklar için 4 ila 6 saatte 1 doz alarak kullanılabilir.

Paranox 120 mg için kullanım talimatı aşağıdaki gibidir:

1 yaşına kadar : Günde 1 ila 2 tane

1 ve 2 yaş arası : Günde 1 ila3 tane

3 ve 6 yaş arası : Günde 4 ila 6 tane kullanılmalıdır.

Daha önce de belirttiğimiz gibi,çok mecbur kalmadıkça doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız,eğer kullanırsanız bile lütfen kullanma talimatlarını,ne için kullanılacağını,alınması gereken doz miktarını ve yan etkilerini iyice anladıktan sonra kullanmanızı tavsiye ederiz.

5 YORUMLAR

 1. Merhaba bebeğim 1.5 aylık kolik var. Doktor bir günde yarım kullanmamı söyledi.kutuda 10 adet var prospektüsünde enfazla 5 adet kullanın yazıyor bir başka sitede gördüğüm kadarıyla. Keseyimmi? Doktor adetle ilgili bir uyarıda bulunmadı

  • Burcu hanım kesinlikle internette okudunuz yazılara güvenmeyin. Doktor tavsiyesi olmadan ona danışmadan yapacağınız işlemler bebeğinize zararlı olabilir.

 2. Kizima cok nadir veriyorum ama doktorumuz gunde 3 defa vermemi onerdi arada 4 saat gectikden sonra verebbilirsin dedi ben pek vermiyorum ama

 3. O fitili bebeğimde gaz sancısı için kullana bilirmiyim yada gaz sancısı icin en etkıli bıtkısel îlac hangısıdır

  • Beyza hanım size bir çok öneride bulunurum ama bulunmayacağım. Lütfen internet ortamında okuduklarınız ile bebeğinizin sağlığını etkileyecek hatalar yapmayınız.
   Bitkisel olsa bile mutlaka doktorunuza danışın. Uzman doktorun tavsiyesi olmayan hiç bir şeyi kullanmanızı önermiyorum.

BİR CEVAP BIRAK