Kıyafetlerin renginin solmamasını nasıl sağlarız?

Güneş ışınları ve yanlış yıkama sonucunda kıyafetlerin renkleri solabilir. Bu durum çok can sıkıcı olabiliyor. Bu konumuzda size aldığınız kıyafetlerin renklerin solmadan nasıl kullanmanız gerektiğini anlattık.

Kıyafetlerin Renginin Solmaması İçin Ne Yapmalı?

Kıyafetlerin renklerinin atmaması için durulama suyun içine tuz atınız. Bu şekilde yıkadığınız kıyafetlerin renklerinin açılma riskini azaltmış olacaksınız. Suyun içine sirke katmakta çamaşırların yumuşak olmasına yardımcı olur. Sirke renkli kıyafetlerin renklerin daha parlak ve canlı görünmesinde sağlamaktadır.

Kot ve blucinlerin renklerinin solmaması için:

Yeni aldığınız giysinizi giymeden önce bol tuzlu soğuk su içinde yaklaşık 12 saat kadar bekletin. Sonrasında normal şekilde yıkayıp giymeye başlayabilirsiniz. Uzun süre güneş ışınlarından etkilenmeden ilk aldığınız renkte kalacaktır.

12 YORUMLAR

  1. bende bi arkadaşıma pançomu vermiştim geldiğin de ıslaktı kurutmadan getirmiş yıkayınca biraz rengi gitti ve çok sert oldu ne yapmalıyım lütfen bi yardımcı olun :(

  2. yeni aldigim siyah hirkami yikamadadan giymek istemedim yikayinca cok rengi gitti bişey yapılabilir mi

  3. Ben pantolumu giydim ama hic yikamadim. Simdi tuzlu suda bekletsem ayni yine solmadan giyebilir miyim ?

  4. Ben pantolunumi giydim bi kac kere ama hic yikamadim. Baimdi tuzlu suda bekletsem sonra giysem yine solmadan giyebilir miyimm?

  5. peki direkt olarak deterjanla beraber tuz atsak olur mu yada illaki durulama suyuna mi atmak gerekiyor…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here