Fare evden nasıl kovulur, Farelerden nasıl kurtulabilirim?

Fare evden nasıl kovulur, Farelerden nasıl kurtulabilirim?

43536
28
PAYLAŞ

Farelerden nasıl kurtulabilirim?
Fareler birçok insan için korkutucu pis hayvanlar olarak tanınır. Evde gezen bir fare gördüğümüzde onlardan kurtulmak için kapan veya zehir kullanmak isteriz.
Evde küçük çocuk var ise; zehir veya kapan kurmak çocuklar için tehlike yaratabilir. Bu sebepten size farelerden kurtulmak için bir kaç önerim olacak. Bu pratik bilgiler sayesinde fare sorunundan kurtulup çocuklarımız ve kendiniz için daha sağlıklı bir ortam yaratacaksınız.

Farelere karşı pratik bilgiler:

Fareler koku alma özelliği çok gelişmiş canlılar olduğu için gezdikleri bölgelere yakılmış şeker ve nane yapraklarını dökmek gerekir.
Toz şekeri bir tavada yakınız ve farelerin nereden çıktığını biliyorsanız oraya dökün. Bu şekilde fareler o bölgeden çıkmayacaklardır.
İkinci seçenek ise nane yaprakları; Nane, kokusu çok keskin bir bitkidir. Yukarıdaki gibi çıktıkları bölgelere bol miktarda nane yaprakları koyunuz. Fareler o bölgelerde artık dolaşmayacaklardır.
Çocukların veya evde beslediğimiz evcil hayvanların zehirlenme korkusunu yasamadan bu şekilde farelerden korunabilirsiniz.

28 YORUMLAR

 1. Evin temelinde fare olmuş sanırım. Duvarın içinde gömme dolap var ordan çok kötü koku yayılıyordu. Bu kokuyu nasıl giderebiliiriz ya da bu farenin leşine nasil ulaşabiliriz nolur yardım edinnnn

  • Zehirden önce fare kapanlarını denemenizi öneririm. Zehir kullanırsanız belki fareyi öldüreceksiniz ama farenin ölünüsünü bulma sansınız çok az olacaktır.Sonra fare çürümeye başlayıncada çürüyen bedenin kokusu başınıza bela olabilir.

 2. Yeni tanışındığımı EVİMİde 2 Aydır farelerle mücadele ediyoru gelebileceğim her yeri tıkadık fakat 15 gün sonra tekrar çıkmaya başladı çok çaresiZim lütfenn yardım edin sinir hastası oldum artık

 3. Zemin katta oturuyorum lagim faresi makine ve lavoba hortumunu taktigim giderde hortumlari kemiriyor ne yapmaliyim evimin ustunde 3 kat daha varonlarin lavoba giderleri de benim taktigim giderlerden geciyor.ne yapmam gerekk lutfen cevap…

  • Su giderinin giriş ve çıkışlarını tel örgü gibi bir maddeyle kapasanız faydası olur sanırım. Yağmur suyu çıkacak vaziyette bir elek gibi giriş kısımlarını kapayınız. Bu şekilde fare o deliklerden içeri giremez diye düşünüyorum.

 4. Hocam yaşadığımız ev ahşap ve bizim göremediğimiz bazı yerlerde sanırım fare var ve bu fare ölmüş galiba ev de acayip kötü bir koku var. Bu kokudan nasıl kurtulabiliriz

 5. Arkadaslar olu fare kokusu nasil giderilir nasil yok edebilirim yardimci olurmusunuz cok fazla vardi evde ve zehir koydum olduler ama igrenc bir koku olustu nasil yok edicem bilmiyorum lesleride bulamiyorum lutfen bilgisi olan yardimci olsun tesekkurler

 6. yaa abi bizim çatıda var öküz kadar ama nerede yaşıyo bilmiyorum .
  geçen bize saldırmaya çalıştı.
  ne olur yardım et!!!

 7. zehirsiz,bombasız küreksiz fareden kurtulmak istiyorsanız bana yazın.Eğer gerçekten fare sıkıntınız var ise bana mesaj attıktan sonra olmayacak o kadar kesin :D e-postam: SİLİNDİ….

YORUM YAPMAK İSTERMİSİN