Fare evden nasıl kovulur, Farelerden nasıl kurtulabilirim?

Fare evden nasıl kovulur, Farelerden nasıl kurtulabilirim?

Farelerden nasıl kurtulabilirim?
Fareler birçok insan için korkutucu pis hayvanlar olarak tanınır. Evde gezen bir fare gördüğümüzde onlardan kurtulmak için kapan veya zehir kullanmak isteriz.
Evde küçük çocuk var ise; zehir veya kapan kurmak çocuklar için tehlike yaratabilir. Bu sebepten size farelerden kurtulmak için bir kaç önerim olacak. Bu pratik bilgiler sayesinde fare sorunundan kurtulup çocuklarımız ve kendiniz için daha sağlıklı bir ortam yaratacaksınız.

Farelere karşı pratik bilgiler:

Fareler koku alma özelliği çok gelişmiş canlılar olduğu için gezdikleri bölgelere yakılmış şeker ve nane yapraklarını dökmek gerekir.
Toz şekeri bir tavada yakınız ve farelerin nereden çıktığını biliyorsanız oraya dökün. Bu şekilde fareler o bölgeden çıkmayacaklardır.
İkinci seçenek ise nane yaprakları; Nane, kokusu çok keskin bir bitkidir. Yukarıdaki gibi çıktıkları bölgelere bol miktarda nane yaprakları koyunuz. Fareler o bölgelerde artık dolaşmayacaklardır.
Çocukların veya evde beslediğimiz evcil hayvanların zehirlenme korkusunu yasamadan bu şekilde farelerden korunabilirsiniz.

İpuçlarım'da yayınlanan yazıları kaynak linki göstermeden "alıntı / çalıntı" yapmak emek hırsızlığıdır.

Etiketler:

Not: Bu makaleye "fare nasıl yakalanır, fare neye gelmez, fare nasil oldurulur, evde fare var, fare neye gelir" gibi terimler aranarak ulaşılmıştır.
BİR YORUM YAZ

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Muhammed diyor ki:

  zehirsiz,bombasız küreksiz fareden kurtulmak istiyorsanız bana yazın.Eğer gerçekten fare sıkıntınız var ise bana mesaj attıktan sonra olmayacak o kadar kesin :D e-postam: SİLİNDİ….

  1. ipuclarim diyor ki:

   E-mail adresinizi sildim, reklam yapmak yerine bildiklerinizi buradan paylaşmak istermisiniz ?

   1. Anonim diyor ki:

    lutfen yardım edermısınız bana?

  2. berkant diyor ki:

   yardım edın lutfen bana

 2. Nazım Mert diyor ki:

  Fareli odada kaldığım günler geldi aklıma,teşekkürler makale için.

Sayfa başına git