Evde elmas ile cam nasıl kolay kesilir

Evde ve işyerlerindeki ufak tefek tamir işlerini kendiniz yapıyorsanız elmas ile cam kesme tekniğini de bilmeniz gerekir. Cam kesmenin en kolay yolu elmas ile kesmektir. Elmas ile keserken bile yamuk kesip camin dağılmasına sebep olabiliriz. Özellikle eski camları kesmek daha zordur ve çabucak kırılabilirler.

Cam Keserken Neye Dikkat Etmeliyiz:

Camın kesilecek yerine pamuk veya bez ile gaz sürüp elmas ile kesmeye başlayın. Gaz sürülmüş yeri elmas ile keserken çok rahat ve düzün şekilde kesebilirsiniz.

2 YORUMLAR

    • Gaz yağı ya da taş yağı, rafinerilerde benzinden sonra elde edilen kerosen bazlı bir sıvı yakıttır. Önceleri sadece gaz lambalarında aydınlatma amacıyla kullanılırken, sonradan bazı maddeler eklenerek ısıtma, soğutma, traktör yakıtı ve jet yakıtı olarak kullanılmaya da başlanmıştır.

      Gaz yağı direk yanmadığından kumaşa (bez, çaput, vs.) döküp yakılabilir. Gaz yağı zift lekelerini çözer, sentetik boya, ve asfalt gibi maddeleri de inceltebilir. Yanıcı madde özelliği olup, tehlikeli bir maddedir. Normalde şeffaf renklidir, bilinmesi için renklendirilmiș de olur.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya yazınız