Elektrikli sobanın üzerindeki yanık kumaş izi nasıl çıkar

Asuman hanımın bize yönettiği soru: ”Elektrikli sobanın önünde fark etmeden saten türü bir kumaştan yapılmış bluz yandı. Oluşan izi sonradan gördüğüm için çoktan soğumuştu. Bu lekeyi nasıl giderebilirim?” Asuman hanım gibi sizinde kafanıza takılan sorularınız var ise sorunu sor bölümünden bize sorularınızı iletebilirsiniz.

Asuman hanım ilk önce sunu belirtmek isterim denenmiş bir yöntem değil umarım faydası olur. Elektrikli sobada oluşan kumaş yanık izleri ütü tabanını temizlerken kullandığımız yöntem ile temizleyebileceğimizi düşünüyorum.

Elektrikli sobada yanık izi:

Soba kapalıyken leke olan bölgeyi tuz ile karıştırılmış sirkeli su ile siliniz. Mümkün oldukça güç uygulayarak silerseniz lekelerin çıkacağını düşünüyorum.

Ya da elektrik soba orta derece elinizi yakmayacak sıcaklıktayken üzerine balmumu sürülmüş bez ile ovalamayı deneyiniz. Sonrasında yukarıdaki işlemi yeniden tekrarladığınızda temizlenmemesi için bir sebep düşünmüyorum.

8 YORUMLAR

  1. Benim oyuncaj ayım sobaya değdi yandı. Üstünde pis bir koku ve iz vardı tüyleri sert olmuştu nasıl normal haline getirebilirim

  2. Benim mal arkadaşım elektrikli sobanın önünde (ufo) mal mal bi iki dk durdu sonra bize döndü ve dedi ki”ben yandım galiba dedi ve arkasından dumanlar çıkıyordu. Sonra biz bi baktık üstü yanmış. Kot kısa ceketi sapsarı olmuş. Anası görmeden nasıl çıkarabiliriz???

  3. Bilgi için teşekkürler, başka bir site üzerinde farklı yazıyor. Kafam karışmış olabilir neyse.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya yazınız