Çöp kutularındaki kokuyu ne giderir, Çöpteki böceklerden kurtulma yolları

Yaz aylarında çöp kutusunu açmak bile istemeyiz. Çünkü çok berbat bir koku ve çeşitli sinek veya kurtlar bizi beklemektedir. Kapağı açtığımızda burnumuzun direğini kıran o iğrenç kokudan ve böceklerden kurtulmanın birçok yolu vardır.

Konun devamında; çöp kutusundaki kokuyu temizleme, kötü kokular nasıl temizlenir, Çöpteki böceklerden kurtulma, Çöp kutusundaki pis kokuya ne iyi gelir vs. tarzındaki soruların yanıtlarına ulaşabilirsiniz.

Çöp kutusunun kokusuna karşı pratik bilgiler:

Çöp kutusundaki kötü kokular için; Kötü kokan çöp kutuların içerisine yarim limonu rendeleyerek atınız. Limon yerine portakal kabuklarını da rendeleyerek kullanabilirsiniz. Limon ve portakal kabukları çöp kutusundaki kötü kokuları bastıracak ve daha temiz bir ortam sağlayacaktır.

Çöp kutusundaki böcekler için; Çöpün içerisinde oluşan sinek ve kurtlardan kurtulmak için, kovanın içerisine bir iki parça naftalin atın. Naftalin hem kötü kokuya hem de böcekler için iyi gelecektir.

Sevgili ipuçlarım okuyucuları, yaz aylarında çöp kutularında oluşan kurtçuklar ve sinekler her zaman başımıza dert olmuştur. Size tavsiye edeceğim konumuz ile sineklenme ve kurt oluşumunu önleyebilirsiniz. Lütfen alttaki konumuza bir göz atınız. Çöp Kutularından Kurtçuk Ve Sinekler Nasıl Uzak Tutulur?

5 YORUMLAR

  1. Öncellikle herkesin fikrine saygı duymalısiniz . Bence pratik bir çözüm yolu teşekkür ederim

  2. ben cop kurtlari nasil yok edilir sorusuna cevabi bulamadim
    beni aydinlatirsaniz sevinirim hollandada cop kutulari ik haftada bir bosaltiliyor ondan dolayi baya cop birikimi oluyor oda kurtlaniyor ister istemez

    • Cok güzel bi cevap verdiniz bu kimsenin aklina gelmemistir buzamana kadar waaauuw. Peki cöp ayda 1kiez aliniyorsa bunada bi cözümle gelebilirmisiniz veya siz alirmisiniz gelipde 😞

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here