Çikolatanın İçerisindeki Kakao Miktarı Ne Kadar ?

Çikolataların kakao miktarı %10 – %95 arası olabilir. En az %35 oranında kakao içeren çikolataları tüketmek kakaonun faydalarından da yararlanmanızı sağlayacaktır. Beyaz çikolata olarak bilinen, içerisinde kakao bulunmayan çikolatalar bol sütlü, kakao yağlı ve şekerli olurlar. Piyasada bitter olarak satılanlar ise %65 ve üzeri kakao miktarına sahip olanlardır. Genellikle bitter çikolatalar kahvenin veya çayın yanında tercih edilir.

Ayrıca diyet yapıyorsanız ve çikolata yemekten kendinizi alamıyorsanız bitter olanları öneririz. Büyük çoğunluğu kakaodan oluştuğu için diğerlerine oranla vücudunuza daha az zarar (kilo açısından) verir. Unutmamak gerekir ki, kakao gelmiş geçmiş bütün gıdaların arasında en fazla antioksidan içeren besinlerden bir tanesidir.

5 YORUMLAR

  1. valla benim bildiğim bu çikolatalar ile harika ve çok lezzetli çikolatalı kurabiyeler yapabilrsiniz ve mükemmel olacağında söleyebilirim,kurabiye sevmeyen kolay çıkmaz ondan dolayı ihmal etmeyin bir kerede olsa deneyin inatçılığın kimseye faydası yok :) kurabiyeler şimdiden aafiyet ile yiyin..

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here