Az yakan kombi ayarı nasıl yapılır

Doğalgaz dışarıdan temin edildiği için ülkemizde oldukça pahalı satılan bir ısınma yöntemidir. Doğalgaz faturaları ekonomik olarak bizi oldukça zorluyorlar. Bizden o yüzden sürekli yeni tasarruf yolları aramaya girdik. Bu konumuzda az yakan kombilerin ayarlarını doğru şekilde yapmanız için bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kombi kullanımda yapılan yanlış ve doğrular:

Kombinin sıcaklık ayarını 40 derecenin altına kesinlikle düşürmeyin. 30 derece gibi alt seviyelere çektiğinizde faturanıza ne yazık ki azalmak yerine artacaktır.40 derecenin altına alınan kombi daha çok ısıtmak için güç harcayacaktır. Doğu bölgeleri daha soğuk olduğu için bu sıcaklık ayarı 50 derecelere kadar çıkmalıdır.

Tasarruf etmek için gece kombiyi kapatmayın. Geceleri kapayıp sabah kombiyi yeniden çalıştırdığında gereksinim duyduğu gaz ve elektriği iki kat harcayacaktır. Tasarruf edeyim derken daha çok kaynak tüketmiş olacaksınız.

Kombi seçiminde kaliteli firmaların ürettiklerinden alınması gerekmektedir. Daha ucuz diye daha çok rağbet gören Çin malları alırken size kar yaptıracak ama faturanın da oldukça kabarmasına neden olacaktır.

Az yakan kombiden tasarruf etme yöntemleri:

  • Sıcaklığı 40 derecenin altına düşürmeyin,
  • Gece yatarken kombiyi kapatmayın,
  • Kombinizi güvenilir markalardan secin,

Kısacası az yakan kombin özel bir ayarı yoktur. Önemli olan doğru şekilde kullanmaktır.

7 YORUMLAR

  1. Bilgilendirici Yazınız İçin Çok Teşekkür Ederim Başarılarınızın Devamı İyi Çalışmalar Dilerim Hoşçakalın.

  2. Kombilerde mutlaka yıllık bakım yapılmalıdır. Bunun yanında tesisat eskiyse mutlaka temizlenmeli ve su sirkülasyonu rahat olmalıdır. Kombi bakımında gaz ayarı yapmak son derece önemlidir. Gaz ayarlarının arttığında gereksiz yere kombi fazla doğalgaz yakacağından faturamızın kabarık gelmesine neden olur.
    Kocaelide kombi bakımı konusunda uzman firmamızdan yardım alabilirsiniz.

  3. mükemmelsiniz hocam anladıgım kadarıyla sıcaklıgı aynı seviyede tutmak gerçekten çözüm açıp kapatmak çok yakıyo aç kapat bide ısınması beklerken donuyorsun.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here