Akvaryum Odanın Neresine Konulmalıdır?

Akvaryum ev ve bürolar için çok dekoratif bir dekor malzemesi olmasın yanında, çeşitli ebat ve renklerde olan süs balıkları izlemek bize rahatlık ve huzur verir. Akvaryum içerisindeki süs balıkların hayatini uzatmak için çeşitli ilaç veya maddeler suya ilave edilir. Bunlar tabii ki faydalı maddelerdir ama akvaryumun yeri de gerçekten çok önemlidir.

Akvaryum kurmak için neresi uygundur?

Fazla veya az güneş ışınları akvaryumun içindeki su derecesini etkileyecektir. Balıkların yasamaları için uygun su derecesi sağlanamaz. Bu sebepten dolayı akvaryumun yerini seçerken güneş ışınlarından ne çok nede az etkileneceği bir yere koyunuz.
Pencere altları çok güneş alacağı için mümkün derecede uzak bir yere koymaya calisin. Koyacağınız yerde mutlaka güneş alan bir yer olmalıdır. Akvaryum suyun güneş ışınlarına ihtiyacı vardır, lakin fazlası zarardır unutmayalım.
Ceyran yapan bölgeler akvaryum için uygun yerler değildir. Koyacağımız bölgenin fazla hava akımı olan yer olmamasına dikkat ediniz.

2 YORUMLAR

  1. Benim akvaryumum çok küçük bu yüzden de çok üzülüyorum 50 cm ye 30 cm benim de güzel bir akvaryumum olsun istiyorum riccardiachamedry folik yani moss ve bir adet ağaç kökü var akvaryumumu n güzel olması için ne yapmalıyım

  2. akvaryum evde güzel bir yere konulursa, içine güzel balıklar seçilirse ve özellikle odaya uygun olarak iyi ışıklandırılırsa harika bir dekor oluyor. ama yine de bakımı çok zor geliyor bana.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya yazınız